Hned po našich junících se první víkend roku 2020 proběhli po hřišti i „old boys“. Veteráni se vydali do Mostu, kde zkřížili florbalky nejprve s týmem FORZA Tatran a poté s Českou Lípou.

Sestava FORZY , plná ještě nedávno ligových plejerů, budila respekt, ale naše staré pušky se nenechaly zastrašit a odehrály s favoritem vyrovnaný zápas. Dokonce se po úspěšném trestném střílení Fandy Srpka dostaly do vedení a půl zápasu nedovolily Forze skórovat. Potom se však sešlo pár chybek v obraně, přesilovka a střešovičtí borci dali během 4 minut hned tři branky. Na to ještě zareagovalo kontaktní trefou duo Ponrt – Vlk a tak naši borci ztráceli po dvou třetinách jen o gól. V závěrečné části se ale prosadila jenom Forza a s výhrou si tak odvezla i 3 body… Slušný výkon a dobrý vstup do nového roku.

Česká Lípa přijela do Mostu jen se sedmi borci, ale i tak šla v úvodu zápasu do vedení. To se však nelíbilo Honzovi Kovaříků, toho času v poli, který po chvilce srovnal. Tím rozjel kanonádu lovosických starých pušek – hattrick Pavla Chládka proložil svou trefou Luděk Pospíchal a tak Lípa na konci třetiny snižovala už na 5:2. Od prostřední hrací části však začala být hra našich old gunners statická a počet vstřelených branek úměrně tomu klesl. Naštěstí se z brejků hrozící soupeř trefil už jen jednou – a to ještě dokázal nevyužít naši akční novoroční nabídku “sami dva na Bíbu“ – a tak mohly po zápase vypuknout žlutočerné oslavy letošních prvních tří bodů.

Další akce čeká naše nejzkušenější o posledním lednovém víkendu, kdy si udělají výlet do Trutnova (POZOR – neplést s Turnovem, který je sice blíž, ale veteráni tam florbal nehrají). Poměří se tam s domácími a mají šanci na odvetu s Forzou. Držíme palce!!!

ASK Lovosice – LFP : FORZA Tatran 2:4, FBC Česká Lípa 8:3

Sestava: Bíbrlík – Matějka, Kavalír, Kovařík, Pospíchal, Dvořák – Srpek, Bartůšek, Chládek – Ponrt, Zůna, Vlk