První zápas jsme po téměř roční pauze odehráli s týmem Litolica Lisboa 99. Po vyrovnaném začátku, kdy na úvodní zásah soupeře odpověděl Hrdla, odskočil soupeř do dvoubrankového trháku a na to jsme již nestihli reagovat. Soupeřova obrana nás držela na distanc a ta naše pod soustředěným tlakem Litolici postupně povolovala. A tak náš další zásah přišel až za stavu 1:6, když se trefil Perhy a naše poslední spektakulární branka skvěle vypracovaná duem Hrdla – Hrdla, již na konečném výsledku nic nezměnila.

Do druhého zápasu s libereckými Crazy Boys jsme vstoupili lépe a již v 5. minutě nás svým druhým zásahem dne dostal do vedení Perhy. Příznivý stav vydržel až do závěrečných vteřin – na liberecké vyrovnání jsme ještě zareagovali rychle a v 6. minutě prostřední části jsme opět vedli. Bohužel jsme neproměnili několik slibných příležitostí a Liberec postupně převzal otěže zápasu. V poslední třetině zvonila za skvěle chytajícím Bíbou jedna tyčka za druhou a když chybělo do závěru zápasu 63 sekund, naše obrana povolila.. Bylo srovnáno a bohužel hned po rozehrávce jsme ztratili na soupeřově půlce míček a ten se po rychlém protiútoku Crazy Boys zastavil až v naší brance. Do sirény chybělo 45 sekund… Takže nakonec 2:3, ale hra už vypadala lépe a můžeme jen litovat neproměněných šancí z první půlky zápasu.

Do Benátek se vracíme za 14 dní k dalšímu turnaji a věříme, že to už přidáme do tabulky nějaké body.

ASK Lovosice – LFP – Litolica Lisboa 99 3:9, FBC Crazy Boys Liberec 2:3

Sestava: Bíbrlík – Kovařík, Hrdlička Ji., Dvořák – Beneš M., Rybář, Hrdlička Ja. – Hauf, Perháč, Lebeda

Autor reportáže: Jan Dvořák