První zápasy roku 2022 odehráli veteráni v sobotu v pražském sportovním centru Řepy. Bohužel i po  Novém roce pokračovala mizérie při skládání sestavy, ještě ve středu to vypadalo na 5+1, ale vyždímáním rezerv jsme to v sobotu dotáhli na krásných 8+1 8o( … no nic, všech 9 statečných se bez problémů dopravilo na místo určení a hrrrr na ně!

Litolica Lisboa 99 je vždycky tvrdý soupeř a v prvním zápase nás dobře vyškolili. Teď se nám je povedlo udržet na uzdě – zaparkovali jsme „autobus“ na našem brankovišti a spolehli se, že co projde, čapne Bíba. A ono to vycházelo. Dokonce po jedenácti minutách hry se z brankoviště prosadil Honza P., když uklidil Benyho nahrávku ze vzduchu za gólmana. Bohužel jsme náskok neuhájili ani 60 sekund, těsně před sirénou jsme špatně rozehráli a Litolica srovnala. Druhá část jak přes kopírák bránili jsme zuby nehty a snažili se hrozit z brejků a tak se na další góly čekalo až do poloviny zápasu – to se nejprve prosadil soupeř, ale do dvou minut bylo opět srovnáno. Po Haufikově krásné nahrávce zavěsil pod víko Beny. Ve třetí části už ani jeden z gólmanů nekapituloval a i přes velké šance Litolicy v závěru zápasu, jsme udrželi remízu. Po bezbrankové třetí části (Fanklub defenzivního florbalu by z nás měl radost) jsme se tedy rozešli smírně 2:2.

Stejný obraz hry nabídl i náš druhý zápas s kadaňskými Katy. Bohužel tady naše taktika dojela na výrazný úbytek sil ve druhé polovině zápasu. Do té doby jsme dvakrát o gól vedli (i když šancí bylo na půl sezóny), Kati však vždy rychle srovnali a když před druhou sirénou šli poprvé do vedení, nevypadalo to s námi zrovna dobře. Výsledek porady o přestávce – zodpovědně bránit a konečně trefovat zařízení. Výsledkem byly tři góly v naší bráně během 3 minut a v podstatě rozhodnutý zápas… už jsme prostě nestíhali. A když Kadaňští našli odpověď i na naši akci Kovařis – Beny museli jsme skousnout čtyřgólovou porážku.

Tak jen doufáme, že za necelý měsíc pojede do Liberce poněkud početnější sestava a budeme moci Katům porážku oplatit.

Sestava: Bíbrlík – Plzák, Kovařík, Hauf – Ponrt, Perháč, Dvořák, Baloun, Beneš

ASK Lovosice – LFP : Litolica Lisboa 99 2:2, FBC DDM Kati Legends Kadaň 3:7