Letošní Prague Masters přivítalo družstva ze 7 zemí našeho kontinentu. Po zrušeném ročníku 2020 a menší účasti v r. 2021 se počet zúčastněných týmů zvýšil na 62 a bylo se na co dívat. Zvláště pak na dva zástupce našeho klubu ;o), kteří se představili v „juniorské“ kategorii M35+ a v nejstarší M45+.

Mladíci zahájili turnaj famózně a po dvou výhrách byli po prvním dnu turnaje na druhém místě
skupiny A. Druhý den se již tolik nedařilo, ale i se soupeři, jejichž sestavy vyztužili bývalí ligoví hráči,
bojovali kluci statečně, nedali svou kůži lacino a do play-off postoupili ze 3. místa ve skupině.
V případě úspěchu ve čtvrtfinále proti týmu Never Young Again, by obhájili loňskou bronzovou příčku.
Zápas začal lépe soupeř gólem v 5. minutě, ale do tří minut černožlutí srovnali. Bohužel od té doby
byli borci NYA produktivnější a odskočili až do šestibrankového náskoku. Naše dvě trefy
v závěrečných minutách zápasu jen upravily skóre na konečných 3:7 a trochu zmírnily zklamání
z vyřazení z turnaje.

Naši starší, nebo chcete-li zkušenější, borci v M45+ „postoupili do play-off ze 4. místa nadupané
skupiny A“ (pozn. autora předchozí text byl schválen všemi hráči týmu jako jediný možný publikovatelný) a jejich postupně gradující forma budila u soupeřů respekt – zvláště pak první příčka v tabulce nejtrestanějších hráčů. ;o) V prvním kole vyřazovací části na ně čekal tým Lazio SC Košice. Výrazně zlepšená hra borců v černožlutém nesla své ovoce a zápas nabral svižné tempo v rytmu dva góly
Lovosice, 1 gól Košice. Takže na začátku druhé půle vedení 4:2, které ještě potvrdila využitá
přesilovka, a zasloužený postup do osmifinále. Tam však nemilosrdný los vybral hráčům ASK za
osmifinálového soupeře Mora IBK Legends ze Švédska. Průběh zápasu od počátku jednoznačný –
Švédi na míčku, Lovosice na kolotoči, ale i tak dokázali naši „mladíci“ ve třetí minutě vyrovnat na 1:1.
Když se však v 10. minutě trefili podruhé, snižovali už jen na 2:6. A ve druhé půli se již švédský
brankostroj rozjel naplno a přes statečný odpor našich barev přidal dalších 6 branek. Porážka
s budoucím vítězem celého turnaje, v jehož sestavě hrálo i několik bývalých švédských reprezentantů,
sice vysoká, ale při kvalitě soupeře přijatelná. Zápas odmakaný naplno a naši Old boys se určitě