Junioři v neděli vyrazili opět v ne moc pěknou ranní hodinu do Chomutova, kde je v SH Březenecká čekali soupeři z Chomutova „B“ a Mostu. Dřívější příchod do haly a snahu se pořádně rozcvičit nám zhatilo šetření energií v hale a tudíž až do 8:30 bylo v hale zhasnuto a zima. Oproti tradičním chomutovským parketám v obvykle využívané městské hale, na nás čekal povrch jiný, což bylo znát při rozcvičce, kdy přišlo pár stížností od našich gólmanů a i některých hráčů. Nicméně při rozcvičce se zdálo, že povrch bude naopak příznivý pro naše barvy.

Lepší vstup do zápasu měli naši junioři, když ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu M. Pešta. Následovala rychlá odpověď domácích. Do první přestávky jsme zvládli přidat ještě jednu branku a do další části zápasu jsme tak vstoupili v mírném vedení. Ve druhé třetině padlo 5 branek a do závěrečné části jsme šli s vedením již o 2 góly. Taktické pokyny byly jasné, nebláznit směrem dopředu, ohlídat si zadní vrátka a třeba přidat nějakou tu branku navíc, což se podařilo a zápas jsme úspěšně zvládli.

Florbal Chomutov „B“ 4:8 Lovosice (1:2, 2:3, 1:3) – branky Lovosic 3x M. Pešta, 2x Ultsch, Kocourek, Valeš a Š. Pešta

Následovala rychlá pauza (čti jedno utkání) a s ní nákup drobného občerstvení a nápojů pro doplnění energie. Po posledním střetnutí s Vipers Most měli Lovosičtí vysoké cíle a chtěli dát vzpomenout na nedávnou výhru 17:0 na domácí palubovce. Vstup do zápasu měli ale lepší junioři z Mostu a v šesté minutě svítil na tabuli stav 2:1 v jejich prospěch. O necelou minutu později přišla bohužel pro naše barvy nemilá, ačkoliv jedna z nejdůležitějších událostí zápasu. Souboj u mantinelu vyhodnotili rozhodčí jako faul našeho hráče M. Pešty, který s rozhodnutím nesouhlasil a svůj názor sdělil rozhodčímu, který jej odměnil osobním trestem za nesportovní chování. Bohužel zapracovaly emoce a Martin se rozhodl, že rozhodčí dle jeho názoru skutečně pravdu nemá a dával mu to dále najevo, což vedlo k jeho trestu do konce utkání v podobě červené karty za pokračující nesportovní chování. Martin zamířil předčasně do sprch a nás čekala pořádná zkouška v podobě až sedmiminutového oslabení. Právě v tomto oslabení se ukázala morální síla týmu, který se událostmi nenechal zlomit, nejprve sice dostal rychlou branku, následně ale ještě v oslabení dvě přidal a rázem bylo skóre 3:3. Soupeř před koncem početní výhody také zafauloval a ve hře 4 na 4 jsme poprvé v zápase překlopili vedení na naši stranu. Ve 13. minutě po faulu na našeho hráče následoval volný úder a ze střídačky se ozvalo „střídej!“, což se rozhodl neuposlechnout Helis a překvapil všechny v hale rychlou střelou a využitím standardní situace, což vedlo následně i ke střídaní brankáře Mostu. Vstup do druhé části utkání tak byl hned veselejší. Oproti první třetině padlo výrazně méně branek a do závěrečné části se šlo za stavu 4:7 v náš prospěch. Nabuzeni průběhem zápasu a skvěle odehraným oslabením v první třetině se naši hráči rozhodli, že ve třetí třetině již soupeři žádný gól nedovolí a sami si pěkně zastříleli.

FBC Vipers Most 4:14 Lovosice (3:5, 1:2, 0:7) – branky Lovosic 4x Š. Pešta, 3x M. Kroupa, 3x Čermák, Ultsch, Kocourek, Helis, Valeš

Šest bodů do tabulky a upevnění třetí pozice v tabulce bylo splněním stanoveného cíle. Za zmínku stojí některé milníky jako první hattrick Čermáka v juniorské kategorii, první zápasy, první body a zároveň také první hattrick v juniorské kategorii navrátilce Matěje Kroupy (soupeřem mj. přejmenovaným na Eda Sheerana). Další turnaj nás čeká za necelý měsíc 23.2. v Litvínově, kde vyzveme týmy Florbal Teplice (dotírající se za námi na čtvrtém místě) a TJ Lokomotiva Louny (7. místo). Děkujeme rodičům za podporu.

 

Hodnocení trenéra: „V nově utvořené nekompletní sestavě nás čekali tabulkově horší soupeři což ale rozhodně nevypadalo na hřišti a oba soupeři nás prověřili. Jediné mínus na turnaji jsou inkasované góly z předbrankového prostoru, kde jsme soupeři darovali polovinu jejich branek. Na druhou stranu perfektně zvládnutá oslabení, kluci museli ukázat charakter a zvládnout plno nepříznivých situací a rozhodnutí v náš neprospěch v obou zápasech, čímž ukázali sílu týmu. Plnění určitých herních věcí, daných pokynů a koncentrace téměř celou dobu v obou zápasech mě těší. Po dlouhé době jsem viděl na turnaji opravdu tým, který táhl za jeden za provaz čehož si nesmírně cením a doufám, že takto budou kluci pokračovat ve zbytku sezóny.“

Autor: po dlouhé době spokojený trenér