V neděli se ke dvěma zápasům do Kadaně vydal tým našich dorostenců. „Díky“ prázdninám jsme se na potřebný počet hráčů dostali opět povoláním starších žáků, kteří tak významně zvýšili naši údernou sílu (a vlastně s Karmou i defenzivu) a vyztužili kluky, kteří den předem nastoupili za juniory.

Zápas s pořádajícími Katy od začátku v náš prospěch. Předváděli jsme sice profesorskou hru a chyběla nám dravost a zápal do hry, přesto to bylo po dvou třetinách 5:0 pro nás a pohoda klídek. Evidentně se to ale nelíbilo Kadaňským, kteří do závěrečné části vlétli jak polití živou vodou a než jsme se nadáli, skončil míček 2x v naší bráně. Pak jsme promrhali další šance, stále ve vycházkovém tempu, dokonce ani trestné střílení se neujalo a tak musel přijít trest. Nažhavení Kati přečkali i naši přesilovku bez úhony, přidali třetí branku a jejich nájezdy do naší nejisté obrany volaly po vyrovnání. Naštěstí už neměli dostatek času, Karma předvedl pár pěkných zákroků a tak i přes 4. branku v naší síti jsme si mohli oddechnout a připsat na konto další 3 body.

Utkání s rezervou Florbalu Chomutov bylo, co do námi předváděné hry, opakem zápasu s Kadaní. Konečně jsme se zahřáli na provozní teplotu, přestali hrát laxně a přimáčkli soupeře na jeho brankoviště. Zle jsme však seřídili mířidla. Hned po úvodní buly trefil Hrdla břevno, vzápětí gólman předvedl výborný zákrok a v tomto duchu se nesl celý zápas. Bušili jsme do chomutovské obrany, ale bylo to marné. No, a pak jsme jednou nezachytili soupeřův útok, chomutovský útočník vyplaval za našimi obránci a přes jejich veškerou snahu blafákem zakončil. Takže po naší převaze jsme prohráli první část 0:1. Ve druhé třetině jsme konečně využili přesilovku, ale pokud někdo čekal, že naše střelecké trápení skončí, přepočítal se. Chomutovská obrana a vynikající gólman odolávali až skoro do konce druhé části, kdy Voky dokutálel míček do brány podruhé. Třetí třetina opět ve znamení naší převahy, pokusy o navýšení našeho náskoku ale končily, jak jinak, na soupeřovu gólmanovi. Teprve v posledních pěti minutách zápasu jsme se proti unavenému soupeři 2x prosadili a dovedli zápas k vítězství. Tady bych ocenil kluky za trpělivost, se kterou se neúnavně snažili zlomit soupeřovu obranu, a vytrvali, i když to pro nás dlouho nevypadalo dobře.

Díky velkému počtu rodičů za pomoc s dopravou a podporu z hlediště. Věříme, že nás přijedete podpořit i do Ústí, kde 3.4 hrajeme poslední turnaj základní části.

ASK Lovosice – LFP : FBC DDM Kati Kadaň 5:4, Florbal Chomutov B 4:1

Sestava: Dvořák R. – Križák, Dittrich, Roneš, Prchlík – Fousek, Hrabánek, Hrdlička – Tritthart, Pošík, Vokál – Marvánek, Grmela, Kopp

Zapsal: spokojený kouč 8o)