Dorostenci si odskočili do sousední Roudnice a v hale místní SOUŠ odehráli další dva zápasy 2. dorostenecké ligy proti žateckým Jazzmanům a Bivojům z Litvínova.

Utkání s Žatcem začalo od podlahy, v rozmezí 14 sekund (!) první minuty zápasu se skóre měnilo hned 3x a vedli jsme 2:1. Do konce třetiny už se každý tým trefil jen jednou a naše hra silně připomínala dva týdny starý zápas s Roudnicí. Nepřesnosti, zbrklá řešení herních situací a nervozita nás opět zastavily v rozletu. Ale ve druhé třetině se ukázalo, jak je dobré vzít na zkušenou kluky ze starších žáků. Ti bez zbytečného ostychu nasázeli soupeři 4 z pěti branek, jako reakce na soupeřovo vyrovnání bezvadné, a výrazně přispěli ke zklidnění naší hry. Adam Hrdla přitom stihl hattrick během necelých 8 minut. S pětibrankovým náskokem už nám bylo hej a do konce zápasu jsme přidali další 4 zásahy. Přes poněkud rozháranější hru slušná práce a 3 body doma.

Po krátkém oddychu jsme hned nastupovali proti Litvínovu a tady jsme si začátek pohlídali lépe, ve 4. minutě to bylo 3:0. Pak opět přišel střelecký útlum, naštěstí naše obrana pracovala slušně, takže náskok tří branek vydržel i do přestávky. Naprosto stejně proběhla i 2. třetina – 3 branky do 4. minuty a pak už zase až do sirény nic i přesto, že šancí bylo dost. Jen v poslední části jsme si střelbu rozložili na celých 15 minut a pohodlně dokráčeli k výhře 10:1. Opět se do statistik výrazně zapsali kluci ze stržů, zlý muž Fousáč si dokonce vysloužil 2 minuty 8oD Tentokrát už to byla naše hra podstatně lepší a celý zápas jsme zvládli bez větších herních výkyvů.

Velké poděkování za podporu patří fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v (pro nás) nevídaném počtu a věříme, že jsme jim udělali radost.

Za tři týdny vyrážíme do Litvínova, kde si s oběma dnešními soupeři dáme odvety ;o)

ASK Lovosice – LFP : FBC Jazzmani Žatec 13:3, SK Bivoj Litvínov Black 10:1

Sestava: Kabelka – Ultsch, Bureš, Križák, Prchlík, Kopp, Vandrovec – Dittrich, Kadlec, Pošík – Fousek, Hrabánek, Hrdlička – Nepovím, Grmela, Marvánek, Durek