Mladší žáci si dnes uspořádali turnaj v obou lovosických halách a díky všem zúčastněným se z toho vyklubala vskutku podařená akce – Lovo Generali Cup 2019. Drobné nervíky pořadatelů v průběhu dvouměsíčních příprav dokonale vyrovnala skvěle šlapající organizace v průběhu turnaje a na jeho konci spokojenost všech zúčastněných.

K pěti týmům našeho ASK (do akce jsme zapojili také elévky a pár hráčů přípravek) se přidali sousedi z Libochovic a Roudnice a z Prahy k nám dorazil tým Sokola Královské Vinohrady.

Černá skupina odehrála zápasy základní části v Chemiku. Velmi vyrovnané zápasy, žádný z týmů se nevyhnul ztrátě bodů a do play-off se nakonec kvalifikovali kluci z Vinohrad a lovosičtí Blackové. Naopak na Přívoz k bojům o umístění se přesunuli kluci z Litoměřic (Silver) a libochovičtí Zajíci.

U Přívozu pak žlutou skupinou bez porážky prosvištěl litoměřický tým ASK Yellow, následovaný z druhé příčky roudnickými borci. Třetí a čtvrté místo pak obsadily týmy složené z větší části z hráčů elévů a přípravek našeho ASK, jejichž hráči z valné většiny poprvé okusili jaké to je hrát zápasy 5+1. Jak lovosický White tak litoměřický Gold tým ukázaly, že bojovnost jim nechybí a až kluci a holky trochu povyrostou, mají se soupeři na co těšit.

Zápasy ve skupinách skončily, týmy se přesunuly na nová působiště a půl hodiny po poledni se rozběhly vyřazovací boje.

U Přívozu si to nejprve o 7. místo rozdaly týmy Gold a White, které spolu ve skupině remizovaly. V play-off však Bílí uplatnili přece jen větší zkušenosti z „pětkového“ florbalu a vyhráli 4:2.

I utkání o 5. místo bylo opakováním remízového souboje ze skupiny. Libochovičtí Zajíci se mezitím rozběhali a rozehráli, naopak Silver tým nezvládl tíhu zápasu o všechno a přes veškerou snahu nezabránil Zajícům v cestě za 5. místem – 6:1 a malý pohár za 5. místo putoval pod Házmburk.

Nejvyrovnanější medailový zápas předvedli v Chemiku hráči SKV a našich Blacků. O třetí místo se přetahovali vskutku napínavě, pražský tým dlouho vedl, ale Blackové zabrali a před koncem zápasu se jim podařil obrat skóre, na který už SKV nemělo čas zareagovat – 4:3 a Blackové si šli pro bronzové medaile.

Finále mezi Yellow týmem a Roudnicí ovlivnil rychlý gól hned v první minutě, který po rychlém brejku vsítili Žluťásci. Ti pak už nepustili režii zápasu ze svých rukou a i přes velkou snahu a bojovnost kluků z Roudnice skóre navyšovali až na konečných 6:0. Zaslouženě si tak došli pro pohár a zlaté medaile, ty stříbrné velmi slušely hráčům z Roudnice.

Kluci i holky si kromě nových florbalových zážitků, medailí a pohárů odnesli domů i věcné ceny věnované sponzorem našeho turnaje Pojišťovnou Generali a.s.

Velké díky všem hráčům i trenérům za férovou hru, pěkné akce a góly a fanouškům z řad rodičů za pomoc s pořádáním i podporu z hlediště. O hladký a pohodový průběh turnaje se velkou měrou zasloužili kluci z týmu mužů, juníků a dorostu v rolích rozhodčích a pořadatelů. No a v neposlední řadě si velmi vážíme přispění našich aktivních maminek, které připravily stánek výborným občerstvením i do haly U Přívozu a skvěle se postaraly o hladové a žíznící fanoušky v naší menší hale.

Zkrátka vydařená akce, doufám, že se nám ji podaří zopakovat.