Dorostenci Lovosic mají před sebou další z řady náročných úkolů. Tím je tentokrát udržení prvního koše. V cestě jim ovšem budou stát dva pražské týmy, Bohemians a Panthers. Cíl je v tomto případě jednoznačný, a to zisk dvou vítězství. Jací soupeři ovšem budou nyní proti Lovosicím hrát?

Na startu své záchranářské mise vyzvou Lovosičtí Bohemians. S těmi se už utkali doma v Chemiku. DO tohoto klání vstoupily Lovosice poměrně dobře, na startu druhé třetiny už vedly 2:0 po trefách Hrdličky a Fouska. Pražané ale následně vsítili čtyři branky a otočili vývoj ve svůj prospěch. Na konečných 3:4 pak ještě upravil skóre Michal Ultsch.

Klokani jsou zatím v tomto košovém kole stoprocentní. Za sebou mají oba „zvířecí“ zápasy s Pantery i Gorilami. Zápas s Pantery přinesl poměrně velkou přestřelku, kterou nakonec Bohemians ovládli poměrem 9:5. Druhý boj Pražanů s Gorilami Plzeň už byl o poznání vyrovnanější, zelenobílí tentokrát zvítězili těsně 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Bohemians je s velkým náskokem Jakub Ruml, který má na kontě třináct vstřelených gólů a deset asistencí. Pouze v počtu nahrávek ho překonal Dominik Bürger, a to díky jedenácti gólovým přihrávkám.

S druhým týmem mají Lovosičtí rovněž zkušenosti, tentokrát z turnaje v Rudné u Prahy. Proti Panterům vedli po první třetině 2:1 díky trefám Daniela Dittricha a Jana Svojšeho. Pak ale Pražané otočili vývoj klání na konečných 6:2 ve svůj prospěch. I Panterům tak mají Lovosice co vracet.

Panteři také nevstoupili do tohoto kola úspěšně. Za sebou mají zápasy s Chodovem a Bohemians, přičemž ani jednou nedosáhli na vítězství. Obě utkání ovšem spojuje velké množství vstřelených branek. Chodovu Panthers podlehli 4:7, Bohemians pak 5:9.

Lídrem panteří produktivity je Ondřej Urbánek, jehož do této pozice vyneslo osm vstřelených branek a sedm asistencí. O post nejlepšího střelce se s devíti góly na kontě dělí jiní dva hráči, a to Samuel Hron a Michael Adam Riley.

Lovosičtí do této části kola budou vstupovat se snahou odčinit úvodní porážky od plzeňských Goril 0:6 a od Chodova 0:3. V tom by měl ASK pomoci i navrátilec do sestavy Adam Filip Hrdlička, který je s 23 góly nejlepším střelcem skupiny A první ligy. Jemu patří i další prvenství, přestože se o něj dělí s Tomášem Miletínským z plzeňské Slavie. Tím je počet trestných minut, oba jich mají na kontě 26.

Hrdlička je tedy nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem Lovosic, jen v počtu přihrávek vede Jakub Vokál, jemuž se dosud povedlo přihrát už třináctkrát.

Svou premiéru v lovosickém dresu zažije i posila z lounské Lokomotivy. Tím je Lukáš Hauf, který přišel do Lovosic na střídavé starty. V letošním ročníku je zatím poměrně střelecky aktivní. V 2. dorostenecké lize má v čtrnácti odehraných zápasech bilanci jedenácti tref a sedmnácti nahrávek. Mimo to nastupoval i v druhé lize juniorů, kde v patnácti kláních vstřelil osm branek a na dalších dvanáct přihrál. Přejeme hodně úspěchů v Lovosicích!

Povede se lovosickému dorostu zvládnout tuto veledůležitou misi a udrží svojí působnost v elitním výkonnostním koši? Stejně jako před čtrnácti dny, i nyní mají Lovosičtí svým soupeřům co vracet. K tomu bude ovšem potřeba i vaše plná podpora přímo v ochozech haly Jedenáctka VS na pražském Chodově! Zápas s Bohemians zde začíná v 13:00, druhé klání s Panthers pak v 16:00.