Prosluněné sobotní ráno přivítalo naše STRŽe ve Velebudicích u Mostu, kam vyrazili na první turnaj sezóny – a pro většinu z kluků to byl i první turnaj v kategorii starších žáků.

Na úvod jsme nasazeni do 3. koše a čekají na nás zápasy s žateckými Jazzmany, Katy z Kadaně a domácími Vipers.

Nevím, jestli to bylo pátečním vinobraním nebo co, ale zápas s Jazzmany jsme začali neuvěřitelně ospale, řekl bych až líně. I přesto se podařilo 2x dorazit z malého brankoviště a vypadalo to na klidný zápas. Jenže pak jsme zahodili trestné střílení, nedali dvě tutovky do skoro prázdné branky a k tomu se rozehrál orchestr Jazzmanů. Stačila hrubka v rozehrávce a nedůraz v obraně a bylo to 2:2. Navíc žatečtí nabrali druhý dech a zle nás mačkali, takže za spravedlivý bod můžeme nakonec poděkovat Matesovi, kterého jsme nechali v posledních 3 minutách opravdu vyniknout.

Domácí Zmije poprvé uštkly v 5. minutě, pak jsme sice odolávali jejich náporu, ale nedostávali jsme se k vlastnímu zakončení. Až pár sekund před sirénou vyšla rozehrávka standardky od mantinelu a přestávku jsem tak mohli strávit za nerozhodného stavu. Během ní jsme si řekli, že další branku nedostaneme a zabojujeme o vítězství, takže když to po 6 minutách bylo 1:3, měli jsme trochu manko proti plánu 8o) naštěstí kluci překvapili, nezačali bláznit, ani zápas nezabalili, ale trpělivě se snažili vylepšit naši střeleckou bilanci. A byl to skvělý týmový výkon v posledních 8 minutách zápasu, který přinesl vyrovnání – v 22. minutě jsme dvěma slepenými brankami srovnali skóre a i přes závěrečný nápor soupeře vyválčili další bodík.

Po 15 minutách odpočinku jsme hned pokračovali zápasem proti kadaňským Katům. Přestože se kluci v předchozím zápase dost vyšťavili při snaze o vyrovnání a nastupující únava byla znát na přesnosti naší hry, perfektním týmovým výkonem jsme soupeře drželi na uzdě, a co prošlo za naši obranu, likvidoval spolehlivě Mates v bráně. A počínal si tak suverénně, že za celý zápas nemusel vytahovat míček z brány! Podobně se vedlo i jeho kolegovi v brance Katů. Ale když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, vytočil se za brankou Ondrin a kolem tyčky propasíroval míček do brány… do sirény zbývalo 48 sekund. Závěrečný tlak Kadaně kluci ustáli s chladnou hlavou. Nenechali se rozhodit a dotáhli zápas k výhře 1:0 – zdravíme Fanklub defenzivního florbalu 8oD

Premiéra mezi staršími žáky tak dopadla nad očekávání – bez porážky, udržení 3. koše a navíc jsme se propracovali od lenivého k perfektnímu týmovému výkonu! Stínem na celém výletu do Mostu tak je jen Póšův vyhozený kotník, ale věříme, že to bude brzo v pořádku.

Díky rodičům za pomoc s dopravou, podporu z hlediště a panu Križákovi za pěkné fotky.

Sestava: Bureš – Landa, Prchlík, Ultsch, Oberreiter , Pošík, Kohout, Križák, Ponrt, Grmela, Zadák, Bláha, Dittrich, Durek

Autor: velmi spokojený trenér 8o)