V sobotu 8.2. si STRŽi odskočili do Žatce na turnaj 4. koše. I přes vlnu chřipek, lyžařské výcviky a podobné akce dorazilo do města chmele 14, ke všemu odhodlaných borců se slušnou podporou rodičů- fanoušků a navíc trenérským esem v rukávu (přijel se na nás podívat Kroupič st.).

Trošku časnější vstávání (ale nic hrozného, vyráželi jsme v 7:00) se projevilo na našem vstupu do zápasu s domácími Jazzmany. Sice jsme v 5. minutě šli do vedení, ale to nám vydrželo něco přes minutu. Pak se během 16 sekund soupeř trefil 2x a mohlo být zle. Naštěstí nás podržel gólman, postupně jsme zvedali hlavy a i náš výkon šel mírně nahoru. Projevilo se to 16 vteřin před sirénou, když jsme ze standardky srovnali. Druhá půle už byla lepší, odskočili jsme na rozdíl dvou branek, ale pak nám zatrnulo, když rozhodčí přísně nařídili proti nám nájezd. Žatecký exekutor nájezdu se rozhodl pro střelu, ale Tondova pravačka byla včas na místě a míček vyrazila. Na to jsme zareagovali dalšími dvěma dárky v síti domácích a radost už nám nezkazil ani náš vlastní gól, když Tondu překonal Vašek 8o)

Druhý zápas s Jirkovem jsme si prohráli sami po naprosto neuvěřitelných individuálních chybách, kterými jsme soupeři nabídli gólové šance. Ten nekompromisně trestal. Málokdy jsem zažil zápas, kdy na 6 soupeřových gólech mělo podíl 6 našich fatálů ať již v obraně nebo rozehrávce.. Začalo to hned po 13. sekundě, kdy jsme dostali první branku. Pak až do poločasu náš výkon v pohodě, jen jsme netrefovali zařízení. 28 sekund po siréně dostáváme druhou branku po špatné rozehrávce, ale ještě stíháme reagovat a během minuty srovnáváme. Takže v následujících 7 minutách hned 3x mažeme, abychom se během dalších 7 sekund dostali na rozdíl 1 branky. Zakončili jsme stylově – rozehrávkou z našeho rohu přímo na soupeřovu hokejku… takže nám nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana a museli jsme skousnout hořkou porážku. O to hůře, že pokud jsme zrovna nemazali, byli jsme lepším týmem…. ale i takové zápasy si musíme protrpět. Poučíme se (snad) a příště budeme lepší.

Kadaňští Kati nám dělají problémy vždy a i v Žatci byli jejich šikulové hrozně nebezpeční. Nám však vyšla první standardka zápasu a 3 minuty jsme si užívali vedení. Pak opět jeden z našich námazů (že by to bylo Žateckým ovzduším???) a Kadaň srovnala. Pak ještě neudržíme nervy na uzdě a jdeme bručet, ale oslabení nám docela jdou, takže bez problémů ubráněno. Ne tak již další, hnedle po přestávce. Zámek Katů před naší bránou a Tonda se k tyči vrhá mocně leč marně. Pak se však zdravě naštve a už další branku soupeřům nedovolí, a když se přidá (konečně!!!) týmový výkon ostatních, povede se nám 4 minuty před koncem srovnat. Šance na případný plný bodový zisk nám ale zmaří další zbytečná vyloučení, takže jsme rádi, když je náš bojovný výkon odměněn alespoň bodem.

Suma sumárum – s Žatcem ospalý výkon, naštěstí s probuzenými střelci. Hrozivé individuální chyby s Jirkovem pohřbily náš vcelku solidní florbal. A nakonec bojovné srdce a týmová práce s Kadaní, škoda zbytečných vyloučení.

ASK Lovosice-LFP : FbC Jazzmani Žatec 6:3, Florbal Jirkov 4:6, FbC DDM Kati Kadaň 2:2

Sestava: Kabelka – Ultch, Durek, Oberreiter, Križák – Pošík, Kohout, Zadák – Dittrich, Grmela, Nepovím – Bláha, Marvánek, Fanta

Zapsal: velmi mírně spokojený trenér 8o|