Starší žáci se už podruhé vydali letos do Velebudic u Mostu, kde si po nevydařeném domácím turnaji chtěli zlepšit náladu a reputaci.

Zahajovací poločas proti Florbalu Jirkov se ještě nesl ve znamení předchozího turnaje – plácaná a odpalovaná se snahou vyřešit všechno individuálně nestačila na výrazné přehrání soupeře, i když jeden gól se přece jen urodil. Ale protože i Jirkov se jednou trefil, strávili jsme pauzu za nerozhodného stavu. Poločasová domluva od trenérů však přinesla ovoce a od té doby nebylo na hřišti čtrnáct jednotlivců v dresech ASK, ale jeden tým, který věděl co chce a co má hrát. Okamžitě se to projevilo na skóre a když se přece jen Jirkovští utrhli a propasírovali za jinak skvěle chytajícího Tondu míček podruhé, snižovali již jen na 4:2. A i na to jsme našli odpověď skvělou kombinací našich rychlíků ve druhé lajně.

Mostečtí Vipers nás minule vyprovodili 1:8, ale jak psáno výše, v sobotu jsme proti nim nastoupili jako jeden tým a i když, že nás chvílemi přehrávali a mačkali jak citrón, naše hra do obrany fungovala skvěle. Poločasový výsledek 3:0 nás ale trochu ukolébal, stačily dvě popřestávkové chyby v rozehrávce a bylo to jen o gól, navíc Zmije si brousily své jedové zuby na vyrovnání a opět nás pořádně zmáčky. Naštěstí máme dva vyrovnané gólmany a proti Vipers pro změnu začal čarovat Matěj. Přiváděl Mostecké svými zákroky k šílenství a když jsme se při time-outu uklidnili a vrátli ke hře s míčkem, vrátil nám Dédéčko klid gólem na 4:2. Tento náskok jsme pak s přehledem uhájili.

Mocní Tuleni z Podbořan nám při minulém střetnutí ukázali jak vrtkavé může být vedení o dvě branky, když nám během 2 minut srovnali z 3:1 na 3:3. Takže jsme se chtěli podobnému scénáři vyhnout a poté co si první poločas vzalo na starost duo rychlíků Luky-Póša, šlo se na přestávku za stavu 2:0. A když se ještě po pauze trefil po Tondově nahrávce Ponrťák, vypadlo to na klidnou dohrávku. Krásné kombinace a několik zámků na soupeřově polovině dokonce přimělo k aplausu naše fanoušky. Jenže pak se nechal vyloučit Michal. Oslabení vzorně ubráněné, jenže než jsme se stačili zorganizovat po jeho skončení, Tuleni udeřili. A stačila další chvilka nepozornosti při rozehrávce a ani Matěj-čaroděj nestihl míček do šibenice zastavit. Najednou to bylo už jen 3:2, do konce 2,5 minuty a mě začalo strašit déja vu minulého souboje. Vzali jsme si time-out, kluci se uklidnili, opět začali hrát s míčkem a přesně (!) si nahrávat a do sirény už Tuleně k ničemu nepustili.

Paráda, 9 bodů doma, první místo v koši! Víc než to nás ovšem potěšilo, že kluci ukázali, že umějí hrát florbal. Jen teď mají problém, že my víme, že oni umějí 8oD …

Díky všem, kdo nám včera pomáhali s dopravou a celou organizací akce, velký dík divákům, kteří byli opravdu slyšet (ono přehlušit fandy Mostu a Jirkova, to už chce nějaký výkon) a ještě jednou smekám před klukama, jak celý turnaj zvládli. Reputace i nálada zlepšeny, a jediným stínem výjezdu je tak Kohyho vyhozený kotník – přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště.

Jak to tedy dopadlo: ASK Lovosice-LFP : Florbal Jirkov 5:2, FbC Vipers Most 4:2, Mocní Tuleni Podbořany 3:2

Kdo za to může: Bureš, Kabelka – Ultsch, Oberreiter, Landa, Križák, Dittrich, Grmela, Nepovím, Zadák, Kohout, Pošík, Ponrt, Kopp

Kdo to zapsal: docela spokojený trenér 8oD