Strži se letos poprvé vydali na ligový zápas v sobotu 25.1. V Chomutově je čekaly odpolední až večerní zápasy 5. koše a očekávání hráčů, trenérů i fanoušků tak byla vysoká.

S žateckými Jazzmany hrajeme vždy vyrovnané zápasy a nejinak tomu bylo i teď. Dlouho bezbrankové skóre se měnilo až 15 sekund před přestávkou a to zásluhou našich borců. Ale krátce po pauze potvrdili Jazzmani, že se s nimi musí počítat a srovnali. Pak však patřily zápisy do statistik už jenom nám – nejprve dvě branky, abychom soupeři odskočili a pak mírná nervozita při vyloučení Kuby Križáka 2 min. před koncem. Ale ustáli jsme to a první tři bodíky byly doma.

Po krátké pauze hned další zápas – Jirkovští horníci se jali dolovat body ze zápasu jako první a v 7. minutě šli do vedení. Naši borci však po třech minutách vyrovnali a ve zbývajícím průběhu zápasu jednak soupeři skóravat nedovolili, navíc přidali 3 přesné zásahy a bylo vymalováno.

Díky pozdnímu začátku turnaje začínal poslední zápas proti FBC Domeček Chomutov až v 18:45, takže 7 minut trvalo, než jsme překonali ospalost. Potom se však rozjel desetigólový brankostroj, který narušili Chomutovští jen 2x – nejprve když si na 4:0 dali Chomutovští vlastní branku a pak jsme jako správní gentlemani nechali skórovat jednu ze soupeřových hráček. Ale jinak krásné body a 1. místo v koši.

Více než 17 vstřelených branek trenéry potěšilo, že se na nich podílelo hned 11 střelců a celkem 14 z 15 hráčů na soupisce si připsalo branku nebo asistenci. Krásná práce, hoši!!!

Zvláštní dík patří realizačnímu týmu ve složení Tonda Kabelka , Honza Roneš, Romana Grmelová a Roman Kohout, který skvěle nahradil standardního trenéra (v té době odpočítávajícího trestné minuty na veteránech v Trutnově… viz článek o veteránském výjezdu) a samozřejmě rodičům, kteří neváhali přijet nás podpořit.

Další zápasy si zahrajeme 8.2., ale kdy a kde, to se dozvíme až po dalším rozlosování košů.

ASK Lovosice-LFP : FbC Jazzmeni Žatec 3:1, Florbal Jirkov 4:1, Florbal Chomutov Domeček 10:1

Sestava: Bureš, Kabelka – Roneš, Vokál, Kopp, Grmela, Nepovím, Štercl, Kohout, Križák, Zadák, Durek, Dittrich, Ultsch, Landa

Zapsal: absentující, leč spokojený, trenér 8o)