O víkendu 10. 9. až 12. 9. 2021 se starší žáci zúčastnili turnaje Gorila 2021 v Plzni, kde bylo v jejich kategorii celkem 19 týmů ve čtyřech skupinách. Ještě v pátek od 20:00 je čekal první soupeř, a to FBC Štíři České Budějovice. Zápas to byl celkem vyrovnaný, ale naši borci nakonec zvítězili 2:1. Poté následoval přesun na ubytování a už jsme se všichni těšili na sobotní zápasy ve skupině.

Prvním sobotním soupeřem byl Tatran Střešovice White. Po trochu ospalejším začátku (v poločase jsme vedli 2:0) se v druhé půlce utkání naši borci rozjeli a nakonec vyhráli 9:0. Dalším soupeřem byl Florbal Tachov. S tímto soupeřem máme již nějaké zkušenosti, opět to byl velmi vyrovnaný duel, ale i tentokrát to naši borci zvládli a brali vítězství 3:0. Posledním soupeřem ve skupině byl tým Funny Lamy, což je výběrový tým složený jen z děvčat. I tento zápas skončil naší výhrou a to 5:1. Zároveň naše klučičí část týmu navázala spoustu nových přátelství 🙂 Ve skupině jsme tedy obsadili první místo a čekali jsme na soupeře v play-off.

Systém turnaje nám pro osmifinále přidělil tým FbŠ Bohemians a to hned na nedělní ráno od 8.00 hod. Brzké vstávání trochu poznamenalo úvod zápasu, kdy na nás hráči soupeře vlítli, my jsme ještě trochu spali a tak to chvilku vypadalo docela zle. Naštěstí nám přišly fandit naše nové kamarádky z týmu Funny Lamy, kluci se probrali, hra se zlepšila a po vítězství 8:4 jsme postoupili do čtvrtfinále. Čtvrtfinálovým soupeřem byl tým Hurrican Karlovy Vary. V této fázi turnaje již není slabších soupeřů, zápasy jsou vyrovnané a náročné. I v tomto zápase naši borci předvedli bojovnost a po vítězství 5:3 postoupili do semifinále, kde je čekal Tatran Střešovice OC Šestka. Tento zápas byl hned od začátku velmi vyhecovaný a bohužel se nám moc nedařilo, v poločase jsme prohrávali 0:2. Po přestávce se nám podařilo snížit, ale soupeř 3 minuty před koncem opět odskočil o dva góly. Naši borci ale opět zabrali a minutu před koncem snížili na 2:3. V poslední minutě jsme měli ještě nějaké šance, ale bohužel vyrovnat se nepodařilo a čekal nás zápas o bronz.

Tam nás čekal tým Black Angels, ten samý tým, který jsme letos v červenci vyřadili ve čtvrtfinále Prague Games, takže nám určitě chtěli tuto porážku vrátit. Na zápase bylo vidět, že už oba týmy jsou trochu unaveny, ale i tak to byl vyrovnaný zápas. Bohužel pak přišlo naše vyloučení, Blackové přesilovku využili a do druhé půle šli z vedením 1:0.  Druhý poločas pokračoval v duchu prvního a bohužel opět jsme šli do oslabení. Ale tentokráte přesilovku soupeř nevyužil, naopak Hrabošovi se podařilo uniknout a v oslabení vyrovnat. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a na řadu tedy přišly nájezdy. Po třech nájezdech na obou stranách byl stav 1:1 a tak se pokračovalo dále. Ve čtvrté sérii rozhodnutí opět nepadlo, tak následovala další série. Nejdříve jel soupeř a nedal. Poté se na nájezd připravil Adam Hrdla a nekompromisně zavěsil. Naši borci tak získali krásnou trofej a bronzové medaile převzali z rukou dvojnásobného juniorského mistra světa Filipa Formana. Myslím si, že naši borci zase ukázali, že dokáží hrát (a vyhrávat) s nejlepšími týmy v této kategorii a musí se s nimi počítat v bojích o medaile. Všem hráčům a trenérům děkujeme za suprovou reprezentaci klubu.

Autor reportáže: Jan Köhler