Druhá adventní neděle – se STRŽi hostíme v Chemiku ligový turnaj za účasti Loun, Žatce a Jirkova.

Zápas s lounskou Lokotkou máme na začátku pod kontrolou, hrajeme celkem slušně a i když neproměňujeme všechny šance, 3x jdeme do vedení – jenomže vždy přijde individuální hrubice, která vrátí soupeře do hry. A když těch hrubek uděláme hodně a navíc se ne a ne a netrefíme (několikrát i do prázdné), tak to prostě na výhru není. Bojovnost výborná, škoda chyb a špatné koncovky. Lounští nám zkrátka dali lekci z produktivity.

Žatečtí Jazzmani nám zahráli od podlahy a bohužel to naštípnutou klíční kostí odnesl Póša – ani nevím jestli se mu ten žatecký raubíř přišel omluvit… První půle 0:0, opět šancí na pět zápasů a nic z toho, naše obrana již bez chyb a co projde řeší spolehlivě Matěj v bráně. Druhou půli zahajuje Tonda, po šesti sekundách a po Póšově přihrávce „co měla voči“, střelou pod klacek. Vzápětí jdeme do čtyř a to nám paradoxně svědčí – Luky dává z brejku pojistku. Bohužel Jazzmani za chvilku sníží a vzápětí zbytečně přitvrzují a pro Póšu končí zápas i turnaj a začíná minimálně měsíční pauza (přejeme brzké uzdravení). Drama pak po Obeho přihrávce odmítá Táda a první výhra v nových černých dresech je doma.

A nakonec infarkťák s Jirkovem. Opět jdeme do vedení (zajímavé, že vždycky na začátku dáváme, ale pak se něco zlomí a my netrefíme ani z haly…). Jenže za dvě minuty je srovnáno a za další čtyři už prohráváme 1:3. Naděje svitne s naší přesilovkou, ale nám se podaří namazat a brejk hasíme jen za cenu faulu – nájezd. Přidá-li teď Jirkov další branku, tak je s námi asi konec, ale Toník v bráně si na střelce počká a skvěle chytá. Klíčový moment zápasu, uvědomíme si, co chceme hrát a jdeme si za tím. Navíc do hlediště dorazila delegace kluků z áčka a jejich buben a povzbuzování strhnou přítomné a nás ženou ke třem bodům. Michal ještě do přestávky vymetá pravý růžek a po pauze už je hra naše. Jenže ta koncovka – minimálně čtyři brejky na gólmana končí střelou do jeho hrudi… ještě že se Dédéčko nechal vyloučit. Na trestné si odfrknul a hned po návratu dokončuje úklid pravé šibenice, který začal Michal. Je vyrovnáno, do konce čtyři minuty a jde o to, jestli stihneme ještě jeden gól. Po sérii šancí to nakonec vychází Tádovi, vyšťourá v souboji míček a posílá ho na bližší tyč. Závěrečné minuty už zvládneme bez větších problémů a bereme tři body. Nebýt chyb v prvním zápase mohli bychom být spokojeni na sto procent, takhle to vidíme tak na 80 – 85 %)

Díky všem kdo pomáhali s pořádáním turnaje a hlavně fantastickému publiku, které nám v posledním zápase vytvořilo opravdu domácí prostředí a dotlačilo kluky k vítězství s Jirkovem!

ASK Lovosice-LFP : TJ Lokomotiva Louny 4:5, FbC Jazzmeni Žatec 3:1, Florbal Jirkov 4:3

Sestava: Bureš, Kabelka – Ultsch, Oberreiter, Križák, Kohout , Durek, Štercl – Zadák, Dittrich, Pošík, Nepovím, Ponrt, Grmela, Fanta, Bláha, Kopp

Zapsal: jen mírně spokojený coach 8o)