V posledním kole ligy starších žáků se nám opět podařilo vyhrát první koš. Díky skvělé sérii první, druhé a opět první místo, jsme stále v boji o postup na mistrovství republiky starších žáků, které se bude konat v Novém městě nad Metují. Poslední vítězství se však nerodilo lehce. V prvním zápase jsme hráli s Florbalem Ústí A a vzhledem k tomu, že jsme s nimi ještě nikdy nezaváhali, měl to být poklidný zápas na rozjezd. Opak byl však pravdou. Ústí výborně bránilo a využívalo rychlé brejky. Nám se i přes neustálý tlak nedařila koncovka, a tak jsme i přes naprostou územní a střeleckou převahu podlehli 2:4. Hned ve druhém zápase nás čekal první tým celkového pořadí FBC Liberec. Zápasy s tímto soupeřem jsou vždy vyhrocené a vyrovnané. Nejina tomu bylo i tentokrát. Koloritem se již stávaá to, že s nimi hrajeme neustále v oslabení. Nyní to bylo pět trestů a navíc více než minuta ve třech. Paradoxně jsme inkasovali až 3 sekundy před jejím koncem už při hře ve čtyřech. Poločasové uklidnení v šatně a správné nabuzení nás dostalo do zápasu a po dvou gólech Hraboše jsme zvítězili 2:1. Třetí zápas byl přímým soubojem o republiku s týmem FBC Česká Lípa white. Potřebovali jsme za každou cenu skončit v tabulce před nimi. Nástup do zápasu byl luxusní a po pěti minutách jsme vedli po gólu Hraboše a dvou gólech Ády 3:0. Do poločasu nás ale soupeř zatlačil a snížil na 3:2. Na začátku druhé půlky nás hodně podržel Karma a od sedmé minuty přišla naše smršť. Dva góly Vokyho a po jednom Hraboše a Fousáče nám zažřídily konečné vítězství 7:2. Vítězství v posledním zápase proti Florbal Chomutov by nám zařídilo první místo v koši a maximální počet bodů do celkové tabulky. Byl to náš čtvrtý zápas a pro Chomutovské teprve třetí a tento rozdíl byl na hře znát. Někteří naši hráči již tahali nohy, ale únavu jsme nahradili bojovností. Po bezbrankovém poločase jsme se ještě hecli a navíc nám soupeř po tvrdém faulu na Ádu daroval pětiminutovou přesilovku. Po gólech Pasty a Hraboše v přesilovce a následně Ády již při hře pět na pět jsme vedli 3:0. Soupeř už jen ke konci snížil na konečných 3:1, ale to už nám nevzalo radost z celkového vítězství v prvním koši. Příští poslední turnaj se bude konat v České Lípě a my díky tomuto prvenství máme lepší výchozí pozici před domácími borci. Držte nám palce, ať se nám podaří postoupit na mistrovství republiky a reprezentovat Lovosice proti klubům s mnohem věhlasnějšími jmény…