Další skvělá jízda této party proběhla na Prague Games. Přitom pro nás tento turnaj nezačal vůbec dobře. Hned v prvním středečním zápase jsme nedokázali využít ani jednu z obrovského množství šancí a prohráli s Panthers Otrokovice 0:3. Ve druhém středečním zápase jsme tedy potřebovali uspět s hráči Mladé Boleslavi. Opět neskutečné množství šancí a vydřené vítězství 2:1 po gólech Martina Hrabánka a Adama Trittharta. Na to, jak máme totálně ofenzivní tým i taktiku, tak proměňování šancí byl pro nás opravdu problém.

Ve čtvrtek třetí zápas ve skupině a švýcarský tým Unihockey Basel Regio. Opět kvalitní soupeř a opět neproměňování tutovek. Hodně nás podržel Radek ´Karma´ Dvořák, ostatně jako celý turnaj. Nakonec se nám přece jen podařilo soupeře zlomit a po dvou gólech Martina Hrabánka a jednom Adama Hrdličky jsme zvítězili 3:1.

Bohužel se skupina zamotala tak nešťastně, že i přes dvě výhry jsme skončili až třetí ve skupině a v prvním kole play-off nás čekal velmi nepříjemný soupeř ACEMA Sparta Praha. Letošní mistr republiky starších žáků. Po skvěle odbojovaném zápase, kdy jsem byl nadšený z nasazení a obětování hráčů pro tým, jsme po základní hrací době remizovali 1:1. Gól zařídili mladé pušky, Adam Tritthart po nahrávce Filipa Černého.

Na řadu přišly nájezdy, po třech kolech stav 1:1, Karma vychytal sparťanské střelce a náš nájezd proměnil nájezdový mág Tomáš Roneš. Na řadu přišla náhlá smrt a my vyslali podruhé Toma, no a Tom se svým pověstným klidem opět zavěsil. Karma pak nedal sparťanovi šanci, kluci s holkama naskákali na hřiště a já s bráchou jsme si zklidnili tep a otřeli pot. Já se zpotil od čela po ledviny, brácha ještě níž :o)

Tady bych chtěl moc poděkovat dorostencům, kteří společně s rodiči vytvořili v podstatě domácí atmosféru.

Jsme v osmifinále a v pátek nás čeká tradiční soupeř Black Angels. Nevím čím to je, ale na tohoto skvělého soupeře umíme.  Naposledy jsme s ním prohráli ještě jako elévci v trojkovém florbalu. Od té doby myslím 5 výher. No, a teď další. Opět neskutečně odbojované, fyzicky těžké utkání, plné soubojů a navíc jsme se nezalekli do očí bijící výškově váhové převaze soupeře. Po gólech Martina Hrabánka a Adama Hrdličky byl ještě ve 20. minutě stav 2:2. Poté Adam vybojoval za brankou míček a oslovil před bránou připraveného Honzu Fouska. No a to je mladý starý mazák, takže nezaváhal a my jdeme po výhře 3:2 do čtvrtfinále.

Tam nás čekalo žluté peklo v podobě FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V šesté minutě jsme dostali gól, ale hned v osmé jsme vybojovali nájezd. Ano správně uvažujete, máme Toma Roneše a to je jistota, 1:1. Pak to byl boj s šancemi na obou stranách. My bohužel dostali dva góly a to už se stahovala mračna. Pak vykřesal jiskru naděje Kuba Vokál, která zase pohasla vyloučením. Vzali jsme si time, nasadili power-play v oslabení a měli jsme standardní situaci vteřinu před koncem. Nahrávka, střela Adama Hrdličky a gól. Bohužel s klaksonem a neuznaný!

To se tedy kouše fakt těžko, zvlášť když máte klidnou vyrovnanou a nebojovnou povahu jako já :o) Vydýchával jsem to hodně, hodně dlouho.

Nicméně nic se nedá dělat, krok nám chyběl k semifinále a tím i k medaili. Přesto jsme s předvedenými výkony spokojeni a vzhledem k tomu, že to byl poslední společný turnaj této party (Hraboš přestupuje do Ústí, holky jdou hrát za Českou Lípu a brácha končí s trénováním), tak to bylo důstojné rozloučení. Oba s bráchou jsme hrdí na to, že jsme s tímto týmem mohli pracovat a posbírat s ním řadu prestižních cen a pohárů.

Sestava: Radek ´Karma´ Dvořák, Tom Roneš, Ája Šípová, Sebi Galia, Vašek Vašut, Bára Hedánková, Martin Hrabánek, Honza Fousek, Áda Hrdlička, Fíla Černý, Adam Tritthart, Honza Svojše, Kuba Vokál, Maty Ženkl, Áňa Köhlerová, trenéři Honza a Jirka Hrdličkovi a vedoucí týmu Honza Köhler.