Přesilovka, taková výhoda pro tým, jenže ne pro naše ženy.

V sobotu to poprvé po Vánocích rozehrály naše ženy v České Lípě. Čekal je náročnější dvouzápas a to proti Florbal Ústí B a FBC Česká Lípa B.
Proti prvním jmenovaným se hrál dobrý florbal, kdy šance byly na obou stranách. Vedení Ústí z druhé minuty nemělo dlouhého trvání a po trestném střílení to bylo 1:1. Pak to začalo. Dva góly a Ústí nad námi vedlo 3:1. Naštěstí přišla první přesilovka Lovosic. Šance na přečíslení a vstřelení gólu. To ano, bohužel do naší sítě. Takže 4:1. Bum, další přesilovka teď už pětiminutová. Využijeme a srovnáme. Gól po 20 sekundách do sítě Ústí naznačoval lepší zítřky. Zase omyl. Další gól do sítě Lovosic. A nakonec i konečný stav 5:2.

Druhý zápas proti Lípě začal ze zatažené obrany a bylo vidět, že šikovné holky z Lípy si sice hezky přihrávají okolo, ale branku moc neohrožují. Ve třetí minutě, po přísném vyloučení hrajeme další pětiminutovou přesilovku. Zkuste hádat jak to dopadlo? Na konci těch pěti minut prohráváme 0:2. I přes snahu se nám nedaří koncovka a Lípa pokračuje v přídělu. Před poslední přesilovkou je to 0:4. Kdy asi dala Lípa gól na 0:5? Zkuste hádat, moc složité to nebude. Po 4 sekundách naší přesilovky Lípa skóruje. A to si rozhodčí mysleli, jak nám těmi přesilovkami pomáhají. Trest to byl spíše pro nás. Pak jen lehká korekce výsledku na 1:5 a za pár minut konec.

Zápasy nebyly špatné. Holky běhaly co mohly. Ono v sedmi hráčkách to moc dobře nejde. Šance byly, ale žádné příliš gólové. Snad se to na příštím turnaji zlepší.