Pojďme si v krátkosti shrnout víkend 16. – 17. 2., kdy jsme měli v akci 7 z 10 týmů.

Mužům se lépe dařilo v sobotu proti Ústí, kluci se snažili, seč mohli, ale na body to těsně nestačilo. Nicméně výkon to byl povzbudivý. Zato proti Teplicím to nevyšlo vůbec, soupeř nás vyškolil a my budeme muset hodně potrénovat, abychom dokázali týmy z čela tabulky potrápit.

* Florbal Ústí B 7:8, Florbal Teplice 2:14

Náš ženský tým nejprve těsně podlehl Ústečankám, když nejdříve srovnal na 3:3 a v závěru mocně dotahoval další jednobrankový náskok soupeřek, ale nakonec inkasoval na 3:5 při hře bez brankářky. A bohužel letos poprvé podlehly ženy i České Lípě, proti které sice hned v úvodu využily přesilovku, ale protože ženy dohrávaly pouze v 7, docházely rychle síly a už skórovat nedokázaly a Lípa zápas dvěma brankami otočila utkání.

* Florbal Ústí 3:5, FBC Česká Lípa B 1:2

Úspěšnou misi do České Lípy si připsali juníci, kteří si nejprve poradili s rezervou Liberce, zvláště potěšilo, že zabrali a zápas otočili z 0:2 a že na našich čtyřech brankách se podílelo hned 7 hráčů. A potom dlouho trápili děčínského lídra soutěže a odešli jen těsně poraženi.

* FBC Liberec B 4:2, 1. FBC DDM Děčín 1:2

Veteráni se vydali do Trutnova jen v 9 lidech, ale přes úzký kádr a mdlý vstup do prvního zápasu, dokázali bodovat naplno. Benešov sice šel po prvních dvou střelách do vedení 2:0, ale pak se naši staříci rozjeli naplno a jednoznačně zvítězili. Proti domácímu Trutnovu pak nenechali nic náhodě, Vlk poprvé zavěsil již ve 3. sekundě zápasu a teprve naše exhibiční tempo a laxní bránění v posledních minutách zápasu dovolilo Trutnovským zkorigovat lehce výsledek.

* SK Florbal Benešov 7:2, FbC Trutnov (DTJ) 9:4

STRŽi si v Kadani zahráli jen dva zápasy. Semily nedorazily a tak se kontumovalo. Jinak v úvodním mači hráli nejprve první housle žatečtí Jazzmeni, kteří vyhráli poločas 1:0. Ve druhé půli se ale taktovky chopili naši borci a zápas otočili. Proti kadaňským Katům si začátek zápasu o prvenství v koši pohlídali lépe a dvougólové vedení z prvního půle s přehledem udrželi až do závěrečné sirény.

*FbC Jazzmeni Žatec 4:1, SSC Semily 5:0k, FbC Kati Kadaň 5:3

Oba naše týmy elévů pak předvedly své umění na turnaji v Ústí, a i když se nepodařilo v každém zápase vyhrát, ukázaly, že bojovat umíme a všichni hráči i hráčky si zápasy dokonale užili.

*Black – 1. FbC DDM Děčín blue 9:11, Florbal Teplice modrá 8:11, Florbal Ústí red 6:7, SK Štětí 7:2

*White – BK Real Roudnice n. L. 5:4, Florbal Teplice žlutá 8:5, Florbal Ústí white 2:15, 1. FbC DDM Děčín white 4:6