MUŽI

V neděli 29.9. odjeli Muži do našeho hlavního města změřit síly se Sokolem Královské Vinohrady B. První třetina se hrála ve vysokém tempu, s šancemi na obou stranách. Skóre se podařilo otevřít soupeři, který dokázal proměnit trestné střílení a chytajícímu Rudišovi nedal žádnou šanci. Tempo zůstalo po celou první třetinu stejné, ale Vinohrady byly aktivnější ve střelbě i v produktivitě a do šaten se po první třetině šlo za stavu 3:0 pro domácí.

O přestávku proběhla porada s tím, že muži na soupeře mají, když budou dodržovat taktiku a pohlídají si rozehrávku soupeře. Jenže, uběhlo deset sekund ze druhé třetiny a už to bylo 4:0. Přišly i dvě vyloučení Lovosic, které Lovosice ubránily. Soupeř dál tlačil a na mužích bylo vidět, že nedokáží dodržet pokyny trenéra a opakují stále stejné chyby po kterých zákonitě padaly další a další góly.
Muži se přesto nezalekli a dokázali si vytvářet šance, bohužel vinohradský gólman dokázal všechny šance likvidoval a tak góly přidával jen soupeř. Tabule ke konci zápasu ukazovala už hrozivé skóre 11:0 a hrozila ostuda, že muži nevstřelí ani gól! Zachráncem se stal Lukáš Rudiš, který si vyvezl míče od mantinelu doprostřed před soupeřovu branku a střelou o tyčku dokázal prostřelit gólmana Vinohrad.
Opakovaly se stejné chyby, jako při zápase v Ústí – nedodržení taktiky. Přesto najdeme několik pozitiv. Lepší se komunikace na hřišti a bojovnost v mužích zůstala i za špatného stavu a nechtěli nic odevzdat zadarmo. I přes prohru se těšíme na soupeře u nás doma v Chemiku. Ukážeme jim, jak se hraje na našem povrchu.

SKV – ASK Lovosice – LFP 12:1

DOROSTENCI

Žatec, který v prvním turnaji obě utkání vyhrál, jsme zaskočili již v 1.minutě a jen díky výbornému výkonu hostujícího brankáře se nám nepodařilo skóre navýšit. Naopak z rychlých útoků žatečtí nekompromisně trestali a do konce I. třetiny skóre otočili. V dalším průběhu se obraz hry nezměnil. Naši dorostenci vytrvale bušili do obraného valu Žatce. Vynikajícího gólmana hostů nakonec odčaroval Martin Pešta, který během 12 vteřin urval pro ASK Lovosice LFP cenné 3 body.

ASK Lovosice – LFP – Žatec 3:2

Do druhého utkání, proti Chomutovu v SH Kadaň, dorostenci vstoupili soustředěně a s velkým odhodláním. Výsledkem bylo 5 branek v síti soupeře v průběhu I. třetiny. Rezerva Chomutova se s vývojem nechtěla jen tak smířit, tým se snažil zjednodušit přechod do útoku a vyhnout se našemu aktivnímu napadání. Dostal se k několika nebezpečným střelám, který ale s ledovým klidem „vyčapal“ Radek Špiřík. A když Martin Pešta během 17 vteřin přidal 2 branky a zvýšil na 8:0, zlomil poslední zbytky odporu a zápas dorostenci ASK Lovosice LFP s přehledem dotáhli k přesvědčivému vítězství.

ASK Lovosice – LFP – Chomutov B 11:0

MLADŠÍ ŽÁCI BLACK

V neděli odehráli naši borci první turnaj v rámci Ligy mladších žáků v této sezóně. Souboje druhého koše hostil Litvínov a nás v prvním utkání čekal náš druhý tým ASK Lovosice Yellow.

Po relativně vyrovnaném začátku naši borci utkání ovládli a porazili žluťásky 7:1. V tomto utkání si odbyl premiéru (v ligovém zápase) náš druhý brankář Aleš a vedl si velmi dobře, když ani jednou neinkasoval.

Ve druhém zápase nás čekal již tradiční soupeř a to domácí Litvínov. Začátek tohoto zápasu byl jak ze špatného filmu, 29 sekunda a naši prohrávali 0:2. Po té tým zabral a do poločasu srovnal na 2:2. O přestávce trenér hráčům promluvil do duše, že takovéhle začátky už nechce zažít, no nicméně ve čtvrté sekundě druhého poločasu náš tým opět inkasoval. Naštěstí toto byl poslední gól Litvínova. Borci opět zabrali a nakonec Litvínov porazili 7:3.

Po asi desetiminutové přestávce nás čekal poslední soupeř a to Jablonec nad Nisou. A začátek zápasu jak přes kopírák zápasu s Litvínovem. Ve třicáté sekundě jsme prohrávali 0:1. Naštěstí tentokrát jsme se rychle oklepali a v poločase jsme vedli už 5:2. Druhý poločas byl už víceméně v naší režii a nakonec jsme Jablonec porazili 10:4. Tedy nakonec plný počet bodů a super rozjezd sezóny.

Další kolo (12.10) se odehraje u nás v hale U přívozu, tak doufám, že naši borci budou pokračovat v parádních výkonech.

ŽENY

Je to tu. Po kosmetických změnách v obsazení tabulky jsme zahájili další sezónu. Na první turnaj jsme byli pozváni do malebné vesničky Český Dub.

V prvním zápase jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže z Jablonce. Nikdo nevěděl do čeho jdeme a tak taktika byla jasná, začneme zezadu. Taktiku holky udrželi asi tři minuty? Než zjistili, že Jablonec nebude v tomto zápase velkým soupeřem. Po pěkných akcích, střelách a vyrovnaném výkonu zápas skončil 8:0.

Na druhý zápas byly instrukce stejné, začneme zezadu. Ono proti Liberci není radno hned vystrkovat růžky. Musí se začít opatrně a končit taky. Každou chybičku umí Ještědské holky potrestat. Zápas to byl vyrovnaný plný soubojů a hezkých akcí. Naštěstí pro nás jsme měli lepší střeleckou formu. Po závěrečném hvizdu na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.