Dorostenci

Tým, do mostecké haly, vzhledem ke komplikacím na cestě, dorazil těsně před řádným začátkem utkání. To se projevilo v I.třetině, kdy nás Louny nepustili z naší poloviny a tvrdým napadáním si vytvářeli šance. Proměnili naštěstí pouze jedinou a díky backhandové střele Honzy Vokála jsme v I. třetině vyrovnali. Úvod II. třetiny ještě patřil soupeři, ale další backandová střela, tentokrát v podání Adama Pfeifra přinesla vyrovnání. Bohužel to byl pro Adama jediný pozitivní moment v utkání. Ještě v tom samém střídání byl trefen míčkem přímo do levého oka! Potvrdil tak nutnost nasazení ochranných brýlí pro florbalisty. Adam po vyšetření v mostecké nemocnici bude v pořádku.

Do konce II. třetiny jsme převzali vývoj utkání do svých rukou a na tvrdou hru soupeře jsme odpověděli 4 góly. V poslední třetině kanonáda v našem podání pokračovala a nakonec jsme „natočili“ lounskou desítku.

ASK Lovosice LFP – TJ Lokomotiva Louny 10 : 4 (1:1, 4:1,5:2)

Na tradičního soupeře jsme hned v úvodu vlítli a krásnými kombinačními akcemi jsme za 77 vteřin vedli 3:0. Ústí po té zdržovací a uspávací hrou ukolébali i naše hráče a zápas ztratil na tempu. Další branky jsme se dočkali až v závěru II. části kdy navýšili konto Honza Vokál, Patrik Bouša a bratři Peštové. Utkání se v poslední třetině již jen dohrávalo a tak trenéři mohli vyzkoušet některé taktické herní varianty.

ASK Lovosice LFP – Florbal Ústí B 9 : 2 (3:0, 4:1,2:1)

Mladší žáci – Yellow

Konec dobrý vše dobré.

V krásné sobotní odpoledne dorazili na teplická Stínadla mlži Yellow a dali se do boje s borci
z Chomutova.

V úvodu utkání jsme vstřelili první a jak se ukázalo jedinou naší branku, jelikož další naši
trefu viděli všichni v hale jen rozhodčí ne. Postupně se zvyšoval tlak soupeře až došlo k
vyrovnání i přes skvělý výkon Tomáše v brance.

V závěru se naši borci snažili s velkým úsilím zápas zvrátit v náš prospěch, ale vedlo to k
chybám v obraně a inkasování dalších dvou branek. 1:3

Ve druhém zápase s domácími borci se scénář opakoval jak přes kopírák, pěkné i florbalové
akce, gól a ….ve druhé půli dvouminutový výpadek našeho týmu a skóre se otáčí v náš
neprospěch.

Zvýšili jsme tlak na soupeřovu bránu, ale opět jsme zapomněli bránit a výsledek se dostavil,
konečný účet 1:4.

Po 15 minutové pauze a významné změně v sestavě jsme se pustili do zápasu s Mostem.
Kluci se celé odpoledne zlepšovali a věděli, že na soupeře máme, ukazovali to i v
předchozích zápasech, podařilo se nám odskočit o 2 branky. Konečný výsledek 4:2 a do
týmu se vrátila dobrá nálada. Konec dobrý vše dobré.

Děkujeme rodičům za podporu a skvělou kulisu.

Madší žáci – Black

V sobotu 12.10.2019 jsme v hale U přívozu hostili turnaj ligy mladších žáků. Našim prvním soupeřem byl tým DDM Děčín IV blue, který jsme porazili 5:1, ale pokud by jsme proměňovali alespoň 50% šancí, mohl být výsledek ještě lepší.

Dalším soupeřem byl FBC Liberec black. V tomto zápase byla znát nezkušenost soupeře a v sedmé minutě prvního poločasu jsme vedli už 8:0. Vzhledem k vývoji zápasu se trenér rozhodl pro rošádu v sestavě, kdy obránci šli do útoku a útočníci do obrany. I tak Liberec ještě čtyřikrát inkasoval, tedy konečný výsledek 12:0.

Posledním soupeřem byl tým Jablonce blue. S tímto soupeřem jsme hráli již v minulém kole a porazili jsme je 10:4. Jablonec však tentokrát přijel s trochu jiným týmem a bylo to znát. Tak jako v minulém zápase jsme už v první minutě prohrávali 0:1, ale tentokrát se nám nepodařilo v první půlce dát gól (šancí ale bylo nepočítaně, jen je proměnit). Ve druhé půli se nám přece jenom trochu začalo dařit a dvěma góly jsme vývoj zápasu naklonili na naší stranu. Jablonec se ale nevzdal a čtyři minuty před koncem vyrovnal. Na tomto stavu se již do konce utkání nic nezměnilo. Nutno uznat, že tento zápas byl asi nejhezčí ze všech za celý den a remíza byla zasloužená (i když někteří diváci soupeře říkali, že mohli klidně od nás dostat desítku – to jsou ty neproměněné šance).

Po dvou vítězstvích a jedné remíze tedy naši borci turnaj vyhráli a za tři týdny (2.11.2019) nás čekají zápasy prvního koše v Liberci.