Dnešní turnaj 2. ligy dorostu v naší domovské hale jsme zahájili soubojem s Mocnými Tuleni z Podbořan. Černožlutá sestava byla dost prořídlá (nepodepsal se na ní ani tak zlý virus sám, jako nemožnost dostat se rychle k výsledkům PCR testů), ale o to bojovněji naladěná. Po vyrovnaném úvodu zápasu jsme šli do vedení v 8. minutě (DD – Michal), které jsme ale do sirény stihli prošustrovat… prostě naše standardní první třetina bez důrazu. Ve druhé jsme se mírně zlepšili, jenže soupeř na Márův blafák odpověděl z pěkné brejkové akce a tak jsme při druhé pauze stále gól ztráceli. A to se Matěj ještě docela zapotil, Tuleni to s hokejkou umějí. Ve třetí části ale Mates bránu zavřel a vše záviselo na tom, zda se dokážeme prosadit na opačném konci hřiště. No, povedlo se to, nejprve si DD naběhl na střed a uklidil Márův pas do prázdné a vítězství nám zajistil Váša pohotovým úklidem vinglu podbořanské brány.

V pauze jsme se byli podívat, jak hrají naši elévci na Přívozu a dlužno dodat, že pohyb a některé akce našich nejmladších borců a borkyň byly inspirativní i pro dorostence!

Ale zpět do Chemiku a vzhůru na Florbal Jirkov, našeho soupeře v posledním zápase turnaje. Asi dlouhá pauza mezi zápasy nebo něco ve vzduchu, vážně už nevím, co to může být, ale zase naše první třetina otřesná. Když z prvních 6 minut hrajeme 4 v oslabení, tak není divu, že se do moc šancí nedostaneme a zase prohráváme o gól… To druhou část jsme odehráli jak z partesu a když se trefili DD, Luky, Landič a Alex, hned se nám dýchalo lépe. Soupeř kontroval jen jednou a do třetí třetiny jsme si nesli dvoubrankový polštář. Jenže asi nás to uklidnilo až moc, Póša z nájezdu jen do břevna a pak přišla naše nejslabší desetiminutovka dne – dvakrát jsme hráli přesilovku a dvakrát se radoval soupeř… vyrovnáno. K tomu asi 100 střel z vyložených pozic minulo jirkovskou bránu a na naše hokejky sedla docela slušná nervozita. A do toho přísný rozhodčí znovu vyloučil hráče Jirkova, takže hrozba pro Matěje v naší brance byla tím větší ;o)  … Naštěstí kluci nezopakovali předchozí přesilovkovou šablonu a tentokrát po krásném Márově pasu DD trefil přesně.  A když minutu před sirénou Pepa vytáhl míček od mantinelu a servíroval Alexovi před poloprázdnou bránu, bylo už jasné, že i další tři body zůstanou doma.

Hra poněkud těžkopádná, stále máme problém trefit bránu a dnes se k tomu přidala zbytečná nervozita v rozehrávce. Tak aspoň víme, na čem pracovat. Na druhé straně plusy – důraz v soubojích, spolehlivá obrana a Matěj v bráně – zde nutno smeknout – po dvou letech znovu v kase a hned výborný výkon!

Díky Romaně s Filipem za výbornou pořadatelskou službu a DJ Tomovi za skvělý výběr playlistu pro dnešní turnaj ;o)

ASK Lovosice – LFP : Mocní Tuleni Podbořany 4:3, Florbal Jirkov 6:4

Sestava: Bureš – Ultsch, Landa, Vandrovec, Križák – Dittrich, Kadlec, Pošík – Durek, Grmela, Marvánek

 

Zapsali: spokojení trenéři 8o)