Z Lovosic až do Švédska. Tak se za poslední dobu vypracovala odchovankyně ASK Jessica Kabelková, která momentálně hájí barvy švédského týmu Pixbo Wallenstam. Díky svým výkonům ve Skandinávii se navíc poprvé dostala do juniorského ženského reprezentačního výběru, který má za sebou mezinárodní turnaj v Kutné Hoře. Ten české hráčky ovládly a Jessica se na výsledku podílela jednou asistencí v zápase proti Polkám. Pro lovosický web se tak rozpovídala o své reprezentační misi, švédském angažmá i vzpomínkách na svůj mateřský tým.

V pátek výhra proti Polkám, teď v neděli další nad Slovenkami, tím pádem první místo na turnaji. Jak cenné to pro tebe je?

Pro mě osobně to tady v Kutné Hoře je úžasné. Sice se mi zápasy nepovedly úplně podle představ, ale úplně nevadí. Musím tak víc makat, aby se to napříště zlepšilo. Celkově ale kemp byl super, se spoluhráčkami jsem si ho užila. Bylo mým snem něco takového zažít.

Proti Slovenkám jste musely hned dvakrát otáčet skóre. Bylo to třeba i psychicky náročnější oproti předchozímu zápasu, kdy jste Polky porazily 4:0?

Říkaly jsme si, že nás trochu zaskočil první rychlý gól slovenských hráček. Byly jsme ale mnohem více nahecované oproti prvnímu zápasu. Závěr pak holky zvládly úplně skvěle.

Máš za sebou první rok ve Švédsku. Co ti dal do sportovního i nesportovního života?

Florbal je tam hodně jiný. Hrajeme daleko více do těla, s tím jsem trochu měla problém. Z hlediska osobního života jsem se určitě více osamostatnila. Úroveň florbalu je tam úžasná a mám to tam strašně ráda.

Jak obtížné bylo vypořádat se v počátcích s novým prostředím? Zejména z jazykového hlediska?

Holky v týmu mě vzaly neskutečně mezi sebe, z toho jsem až byla překvapená. Ulehčily mi obrovské množství věcí a strašně moc mi pomohly. 

Hned zkraje jsi se naplno zapojila do zápasového procesu, vlastně dosud máš 34 zápasů a 44 bodů z nich. Dá se říct, že jsi i tenhle přechod zvládla úspěšně?

Hrajeme nejvyšší soutěž juniorek, kde si to užívám. Příští týden máme na programu turnaj v Uppsale, tak doufám, že se zadaří.

Máte florbal třeba provázaný i nějak se školou?

Studuju ve Švédsku, ale přímo propojené s klubem to nemáme. Školu jsem si tam našla sama.

Zpátky do Česka, jak vzpomínáš na své úplné začátky tady v Lovosicích?

S kluky zde to bylo vždycky úžasné. Lovosice vždycky zůstanou mým domovským týmem, který mám strašně ráda.

Sleduješ tedy i snažení a výsledky svých bývalých spoluhráčů?

Stále je sleduju, jsem s nimi v kontaktu. Sleduju bráchu, dorostence, juniory i áčko.

Autor úvodní fotografie: Martin Fousek (Český florbal).