Lovosičtí dorostenci pokračují ve svém tažení 1. ligou. Tentokrát ovšem míří na palubovku kadaňských Katů, kde poměří své síly s domácím celkem a Kanonýry z Kladna. Jedná se o zbylé dva týmy z koše C, s kterými se ASK ještě neutkalo. O to zajímavější může tento střet být.

Tým Lovosic vstoupí do tohoto turnaje se stoprocentní bilancí z domácího turnaje v Chemiku. V něm naši dorostenci dokázali ovládnout duely s Vipers Most a Vikingem Kobylisy. V prvním zápase zvítězili 7:3, ve druhém pak 10:4. Proto se drží v tabulce svého koše na druhém místě, o skóre za Kanonýry Kladno.

Z hráčů našeho týmu se v prvním kole ponejvíce bodově dařilo Jakubu Vokálovi a Adamu Filipu Hrdličkovi. Oba dva se objevili v nejlepší pětce kanadského bodování. Vokál se sedmi body se dělí o první místo s ústeckým Markem Chroustovským, Hrdlička pak se čtyřmi body tuto pětici uzavírá. Jakubu Vokálovi se proti Mostu a Kobylisům povedlo nasbírat tři góly a čtyři asistence, Adam Filip Hrdlička posléze veškerý svůj bodový zisk složil ze vstřelených branek.

Lovosickým se ale dařilo i v jiných ohledech. Právě s Ústím se dělí i o největší počet vstřelených branek, oba týmy jich mají na svém kontě sedmnáct. Také spolu s Kladnem mají největší rozdíl v počtu vstřelených a obdržených branek, přesně deset. Lovosicím se dařilo i v přesilových hrách. Jejich padesátiprocentní úspěšnost vynesla dosavadní čtvrté místo v tabulce všech týmů skupiny A 1. dorostenecké ligy.

Po turnaji v Chemiku je v koši C před Lovosicemi jediný tým, se kterým ASK poměří síly. To jsou Kanonýři Kladno, kteří v úvodním kole porazili 6:2 Vipers Most a 9:3 Katy Kadaň. Bodování kladenského týmu vede Michal Douša se třemi vstřelenými góly a jednou asistencí. Stejný počet gólů ovšem ještě dokázal dát Jan Karafiát.

Druhým soupeřem Lovosic bude Kadaň. Ta ovšem čeká na svůj první bodový zisk v této sezoně. V Chemiku totiž nenašla recept na Kladno, jak bylo zmíněno již výše, stejně tak ani na Viking Kobylisy. Tomu podlehli těsně 4:5. Střelecky se Kati mohou spolehnout na Michala Nápravníka, který svůj čtyřbodový zisk rozdělil mezi tři trefy a jednu asistenci.

Na lovosické dorostence tedy čeká poměrně těžký, avšak jednoznačný úkol. Tím je boj o první místo v koši C a eventuální postup do vyššího koše B. Soupeřem jim v tom zejména bude Kladno. Ovšem i Kadaň, která čeká na první bodový zisk, nebude jednoduchým soupeřem. Proto sledujte snažení Lovosických už tuto sobotu 24. 9. od 11:30, respektive od 14:30. Tradiční online přenos z obou zápasů nabídnou stránky a aplikace Českého florbalu.