Hráči starších žáků Black, kteří ještě neodcestovali na prázdniny, se zúčastnili sedmého ročníku Open Air Cupu Dobruška 2022. Jedná se o prestižní turnaj v malém florbalu 3+1 pod širým nebem. Byla to naše první účast na tomto turnaji a hned cinkl bronz a s ním i cenná vítězství nad velmi kvalitními soupeři.

Výsledky Blacků ve skupině: Tsunami Záhorská Bystrica 5:1, FBC Sokol Předměřice nad Labem 7:0, Draci Lanškroun 12:1, FBC Tatran Litovel 5:2, Florbal Vsetín 6:5, FBC Lomnice 3:3.

Po postupu z prvního místa ve skupině nás ve čtvrtfinále čekal PRO-AKTIV Bílina a my potvrdili roli favorita výsledkem 10:2.

V semifinále pak po Vsetínu a Lomnici třetí velmi kvalitní soupeř Asper Šumperk. Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů turnaje a po základní hrací době stav 3:3. Takže přišli na řadu nájezdy, a ty jsme bohužel nezvládli.

Nevadí, souboj o třetí místo a proti FBC Dobré. Slušný soupeř s několika dobrými hráči, ale našim klukům dělalo větší problém vedro a únava z předchozích bojů. Nicméně vůle a bojovnost nám po výsledku 8:4 pověsila na krk bronz.

Děkuji borcům za super výkony v okleštěné sestavě a za další trofej do naší bohaté sbírky.

Sestava: Radek Dvořák, Tomáš Roneš, Ladislav Holec, Jan Fousek, Adam Hrdlička, Jakub Vokál a trenéři Honza a Jirka Hrdličkovi.