Poslední domácí vystoupení v letošní sezóně se našim veteránům povedlo na výbornou. Netradičně v hale U Přívozu využili domácí prostředí na 100 % a nejprve si poradili s Florbalovou akademií MB, která do soboty měla imponující zápis 12 vítězství ve 12 zápasech a prudce aktivní skóre 149:35. Ovšem naše menší hala nesvědčila Boleslavi, zato žlutočerní se v ní cítili jako ryba ve vodě. V 5. minutě Hrdla posílá domácí do vedení, a když pak Beny a opět Hrdla přidávají další zásahy, rázem je tu uklidňující tříbrankový náskok. Druhá třetina kapku nervóznější, po jednom vyloučení na obou stranách, ale ani jedno nevyužito. Zato ve 20. minutě poprvé kapituluje domácí strážce kasy Bíba. Vypjatý zápas graduje menší roztržkou, kterou rozhodčí ještě netrestají, ale pak si jde za blokování hole odpočinout jeden z hráčů MB. Nestačí si ani pořádně zahřát lavici a může zpět do hry – Pavel Chládek se trefuje po Hrdlově nahrávce. Ještě jednou se Bolka přiblíží na rozdíl dvou branek, když závar v brankovišti končí míčkem kutálejícím se do lovosické brány. Boleslav zvyšuje úsilí o kontaktní gól, proti je však Bíba, který předvádí spektakulární zákroky a drží akcie domácích hodně vysoko. No, a aby to naši borci pojistili, nechávají se vyloučit za řeči. V oslabení dává hbitý Perhy výsledku definitivní podobu, když vystihne rozehrávku soupeře. Závěrečný nápor už přestojí žlutočerní bez úhony, i když o fous, a připravují tak Akademikům z Bolky první porážku v sezóně.

Zápasy s Litolicou jsou vždy na ostří nože a výjimkou nebyl ani ten sobotní. Po sedmi minutách vyrovnaného souboje s šancemi na obou stranách se jako první radovali hosté, když se našim borcům nepodařilo pokrýt náběh soupeře z druhé vlny. Naši old boys potřebovali na reakci tři minuty, to Bíba skvělým výhozem našel Benyho, který bezpečně doručil míček na místo určení. A za další minutu už bylo veseleji na střídačce domácích, když se Beny proměnil v nahrávače a Pavel Chládek chladnokrevně zakončil. Bíba pak potvrdil rčení, že dobrý brankář tyčky nechytá a nechává střelce Litolicy vyzvánět na svoji bránu jak se jim zlíbí. První přestávku orámovala dvě vyloučení, po jednom na každé straně. Litolica s přesilovkou neuspěla, zato Rybyho kros perfektně trefil Luděk a bylo zase o něco lépe. Zbytek třetiny dohráli Lovosičtí s přehledem. Očekávaný nápor Litolicy v poslední části se díky zodpovědné hře domácích nekonal, navíc trest 2+10 snahy hostů poněkud zmařil. Navíc opět Bíba ví, kdy zakročit musí a kdy může nechat míček zazvonit o tyčku, čímž hráče ve žlutém přivádí k šílenství. A tak se prosazuje opět Hrdla, když po vzoru Old Shatterhanda pálí 4x do stejného místa a ta 4. dorážka opravdu projde. Nato se po pěkné akci vzduch-vzduch trefují hosté, ale těsně před koncem je Honza Kovaříků na správném místě a doklepává do prázdné. Pěkný zápas, soustředěný výkon a tvrdě vybojované body jsou doma.

Dobře odehrané zápasy, bez větších výpadků v koncentraci zajistilo lovosickým veteránům nečekaných 6 bodů do tabulky, navíc hra opravdu vypadala hodně slušně. A aby také ne, když při obou zápasech sledoval ze střídačky výkony domácích borců neúprosný Miloš „Tichonov“ Kovařík ;o)

Díky za podporu divákům, kteří na Přívoz dorazili – určitě nelitovali. Na poslední turnaj sezóny vyrážejí naše zkušené pušky až 14.3, kdy se v České Lípě poměří s oběma týmy domácích.

ASK Lovosice-LFP : Florbalová akademie MB 5:2, Litolica Lisboa 99 5:2

Sestava: Bíbrlík – Kavalír, Matějka, Rybář, Pospíchal, Dvořák – Chládek, Hrdlička, Ponrt, Kovařík, Perháč, Beneš