Lovosičtí Old boys vyrazili dnes ráno zasněženou krajinou na další turnaj veteránské ligy v sestavě dosti prořídlé. Zranění, nemoci, práce, rodinné oslavy, očekávání potomků atd. atd. si vybraly svou daň a tak na Benešov táhlo jen 9 ke všemu odhodlaných borců. Čekaly na ně 2 zápasy se soupeři z opačných konců tabulky – předposlední tým domácího Benešova a dosavadní lídr soutěže Česká Lípa.

Zahajovací třetina proti pořadatelům byla v režii našich boys. Spousta střel, ale bez výraznějšího efektu zejména pak gólového. Soupeř zlobil z brejků, ale vše se podařilo odbránit/pochytat. V pauze nám kouč Kubík Lebeda řekl, kde je chyba – totiž že nedáváme góly. Jeho slova si vzali k srdci Lebeda starší a Hrdla, ten dokonce šel do sebe a trefil hattrick k nemalé radosti fanouškovské rodiny Köhlerů (děkujeme za přízeň!!!). Třetí třetina už vcelku bez problémů z naší strany, další 4 góly navrch a čisté konto pro Beryho v&n bsp;br&a acute;ně, navíc gólový účet zápasu uzavřel brilantní trefou gólman Honza Kovařík t.č. v poli.

Bohužel Bery musel po zápase odjet pro novou záchodovou mísu (ví bůh, co dělal s tou starou…), a tak Honza K. zaklekl do brány a nás zbylo jen 7 do hry… a proti nám našlápnutá Lípa s posilami z ligového a-týmu. Taktiku jsme očíhli od Muríňa a zaparkovali do našeho brankoviště autobus s tím, že tentokrát my se pokusíme potrápit soupeře z brejků. A ono to fungovalo! Vedení 1:0 nám ale vydrželo jen chvilku před sirénu a navíc Českolipští odskočili na začátku druhé části do trháku 1:3. Nenechali jsme se ale otrávit. Snížili jsme na 2:3, ustáli oslabení a pak během 12 sekund otočili skóre na 4:3. Teď byla zas na tahu Lípa a zakrátko srovnala. Je&scar on;tě jednou jsme šli do vedení, Lípa si to zase nenechala líbit do třetice vyrovnala a snažila se rozhodnout. Ale závěrečný tlak bílomodrých jsme z posledních zbytků sil ustáli a vydolovali jsme ze zápasu velmi cennou plichtu. Dnešní čtyřbodová žeň zdvojnásobila náš celkový zisk a mohli jsme se spokojeně vydat k domovu.

ASK Lovosice-LFP : SK Florbal Benešov 8:0, FBC Česká Lípa 5:5

Povedenou taškařici obstaralo těchto 9 statečných: Beránek, Kovařík, Rybář, Pospíchal, Bartůšek, Hrdlička Ja., Lebeda, Chládek, Dvořák