Naši veteráni mají za sebou další dvojzápas. Za ním se vydali do České Lípy, kde se utkali s domácími celky FBC Česká Lípa a Medvědy Severu. A nutno říct, že to byl výlet veskrze úspěšný. Lovosičtí si připsali jednu výhru a jednu remízu. Více už v reportáži trenéra Jana Dvořáka.

Ne zrovna prosluněné sobotní ráno nás zastihlo na cestě do metropole sousedního okresu, sídla účastníka Superligy, FBC Česká Lípa. Bojovná nálada v šatně (jen mírně zkalená zjištěním, že si Hrdla nevzal hokejky), odhodlání konečně bodovat a skvělá nálada v týmu dávaly tušit, že se budou dít věci. A taky že ano – první zápas proti domácímu FBC zahájil Hrdla, ještě si nestačil zvyknout na půjčenou hokejku a už měl asistenci Kovařisovi a branku. Tzn. v 5. minutě vedeme 2:0.

Bohužel, pak si na tu hokejku zvyknul a už se do konce zápasu neprosadil ;oD prosazovali se však jiní. Nejprve zahájil své galapředstavení Honza Rybář a pak, po Perhyho gólu jsme vedli už 4:1. Druhá třetina přinesla náš střelecký útlum, zato domácí si začali dělat chutě na body a dvěma slepenými brankami se dotáhli na dostřel. Navíc nás začali mačkat i na začátku poslední hrací části. Teď se ale ukázalo, jak je důležité míti Rybiho – nejprve se protáhl jako úhoř (jak jinak, že?) po mantinelu a zavěsil a na další branku Lípy odpověděl nechytatelnou střelou od půlky, jak se nakonec ukázalo, vítěznou. Protože i když soupeř ještě stihl při power-play snížit a ještě trefit tyčku, závěrečný nápor jsme před skvěle chytajícím Bíbou už ustáli a po dobrém výkonu poprvé v sezóně zabodovali.

Ale to už si na nás brousili drápy a zuby Medvědi Severu – druhý českolipský tým složený ze zkušených plejerů, zhusta vyzbrojených prvo- i superligovými zkušenostmi. Jenže nám se povedlo skvěle disciplinovaným výkonem, skvělým Bíbou v brankovišti a taky pěknou porcí štěstí, zbraně Medvědů otupit – první třetina 1:0 pro nás (jmenovitě skórující Pavel Chládek a přesně krosující Honza Ponrt), druhá naopak stejně pro soupeře. Takže o všem rozhodovala poslední třetina – náš razantní vstup v podobě gólové akce dua Beneš – Ponrt trochu pocuchali Medvědi vyrovnávací brankou.

Jenže pak si konečně Hrdla zvyknul na cizí hokejku – otočka na středu a hned se nám dýchalo lépe. Medvědi, jako by zavětřili u naší branky hrnec medu, se nedali od Bíby jen tak odehnat a zle nás mačkali. No, ale dvě minutky před koncem to přehnali a nabídli nám přesilovku. A po 10 sekundách už to bylo o dva góly v náš prospěch – opět Hrdla ;o) Bohužel jsme to s tou rychlostí využití přesilovky přehnali. Soupeři pak zbylo dost času na to, znovu nás zmáčknout a tentokrát už naše přetížená obrana neodolala. Nejprve minutu před koncem Medvědi vystihli naši rozehrávku a snížili, a když už zbývalo jen 23 sekund do sirény – trma-vrma na našem brankovišti, odraz míčku od Perhyho půlky a bylo vyrovnáno… škoda, super disciplinovaný týmový výkon podpořený u nás nevídanou produktivitou, dlouho sliboval tři body. Ale i ten jeden je pro nás cenný.

Bohužel nás teď čeká (asi delší) pauza, ale věříme, že až to situace dovolí, tak naše zlepšené výkony potvrdíme v dalších zápasech.

ASK Lovosice – LFP : FBC Česká Lípa 6:5, FBC Medvědi Severu Česká Lípa 4:4

Sestava: Bíbrlík – Rybář, Kovařík, Matějka, Dvořák – Ponrt, Perháč, Hrdlička, Srpek, Chládek, Beneš