Dvojzápas juniorů okomentoval jejich kapitán Tomáš Ultsch. Lovosickým se v něm podařilo zaskočit favorizovaný Děčín a obrat o body první tým tabulky z Kadaně. Díky tomu si připsali velmi cenné a důležité body. „Daří se nám hrát více jako tým, k tomu jsme přidali na pohybu,“ hledal juniorský kapitán hlavní důvody úspěchu.

Ze zápasů s Děčínem a Kadaní odcházíte s jednou výhrou a jednou porážkou. Jak tento dvojzápas zhodnotit z tvého pohledu?

Myslím si, že jsme odehráli dva dobré zápasy proti silným soupeřům. Zejména pak v tom druhém rozhodl vydařený týmový výkon.

Proti Děčínu jste po dvou třetinách vedli 2:1. Jak moc nakonec mrzí taková porážka?

Vyrovnávací gól soupeře byl po mojí chybě, takže mě to mrzí ještě o to víc. Soupeře jsme si pak nechali utéct a už se nám nepodařilo srovnat krok.

Přesto je vidět určitý progres? Minule jste stejnému soupeři podlehli 3:11.

Určitě. Daří se nám hrát více jako tým a také více běháme.

V druhém zápasu s Kadaní se vám dařilo o něco více, prakticky po celou dobu jste vedli. Čekali jste takový průběh, vzhledem k tomu, že jste s ní letos ještě nehráli?

Kadaň hrála před námi, takže jsme jí měli z tohoto zápasu nazkoumanou. Říkali jsme si, že je  hratelným soupeřem a také se zadařilo. Opět nám ale nevyšel závěr zápasu, kdy Kadaň málem dorovnala. Nakonec se jí to ale naštěstí nepodařilo.

Jak těžké bylo udržet se v tom závěru?

Ke konci nám to tam létalo ze strany na stranu, byla tam skrumáž za skrumáží. Nicméně, nakonec jsme to odválčili do vítězného konce, za což jsem rád.