Dorostenci mají před sebou poslední dva zápasy základní části letošního ročníku 1. ligy. Za nimi se znovu vydají do pražských Kobylis, kde tentokrát poměří síly se Slavií Plzeň a domácím Vikingem TJ Kobylisy. Cíl je pro poslední kolo daný, zisk co nejlepšího umístění před play-off a vybojování prvního koše pro ročník následující.

Šanci na postup do elitního koše mají dorostenci poměrně dobře rozehranou. Z předchozího kola brali jednu výhru nad Kanonýry Kladno, zároveň ale také těsně podlehli pražským Panthers. Pro postup už ale nebudou moci zaváhat, Slavii Plzeň i Viking Kobylisy potřebují porazit.

S oběma týmy mají Lovosičtí pozitivní bilanci. Proti Kobylisům i proti Slavii sehráli po dvou zápasech, ze všech čtyř brali plný bodový zisk. S Vikingem se Lovosice utkaly na začátku sezony, hned v prvním a druhém košovém kole. V tom úvodním braly vítězství 10:4, o kolo později jej porazily těsně 3:2.

Zatímco zápasy Lovosic proti Kobylisům byly dosavadní záležitostí třetího a druhého koše, proti Slavii nastoupili Lovosičtí v koši prvním a druhém. S Plzní se jednalo o něco vyrovnanější zápasy, ten první ovšem zvládli žlutočerní v poměru 3:1, druhý vyhráli 5:3.

Do posledního kola budou Lovosičtí vstupovat ze sedmé příčky tabulky skupiny A. Dosud mají na svém kontě dvanáct výher, jednu prohru v samostatných nájezdech a devět porážek. To jim doposud přineslo 29 kvalifikačních bodů, což je stejný počet jako má Slavia Plzeň.

Produktivitu lovosického týmu vede nejlepší střelec své skupiny Adam Filip Hrdlička se třiceti góly a deseti asistencemi.  Se sedmnácti nahrávkami se dostal do čela v počtu přihrávek Jakub Vokál. V brance se daří Radku Dvořákovi, který zatím drží úspěšnost 80,11 % s průměrem obdržených gólů ve výši 3,25 na zápas.

Kobylisy od posledního zápasu s Lovosicemi pendlovaly mezi druhým a třetím košem. To jim vyneslo sedm výher v základní hrací době, jednu po nájezdech, jednu prohru v nájezdech a třináct porážek. V tabulce se Viking momentálně drží na dvanácté příčce s třinácti kvalifikačními body na kontě.

Aktuální kolo ovšem Kobylisy nemají rozehrané příliš úspěšně. Dosud odehrály zápasy s Panthers Praha a Slavií Plzeň, přičemž ani v jednom z těchto duelů na body nedosáhly. Proti plzeňskému týmu ale byly blízko bodům, soupeři podlehly jen těsně 4:5.

Lídrem bodování Vikingu i nejlepším střelcem je Tadeáš Rychetský s šestnácti gólovými trefami a devíti nahrávkami. O jednu nahrávku více má na svém kontě Matěj Hubička, který díky tomu tuto klubovou statistiku vede.

Druhým lovosickým soupeřem je Slavia Plzeň, která se také snaží o návrat zpět do elitního výkonnostního koše. Našlápnuto k tomu zatím mají poměrně úspěšně, o čemž svědčí jejich předešlé dvě výhry v úvodní části kola. V této fázi se jim podařilo, stejně jako Lovosicím, rozstřílet Kladno a následně těsně porazit domácí Kobylisy.

Plzeňští jsou jedním z největších konkurentů Lovosic, neboť mají úplně stejný počet kvalifikačních bodů. Slavii k tomuto pomohlo deset výher a dvanáct proher, což je v tabulce vyneslo na dosavadní šestou příčku.

Nejlepším střelcem i nejlepším nahrávačem Plzně je Ondřej Balý, který si připsal už 22 asistencí a doplnil je sedm trefami. V gólových příležitostech ale vede Jakub Černý, a to díky sedmnácti vstřelených branek.

Podaří se lovosickému týmu dokončit základní část úspěšně a vybojovat si co nejlepší výchozí pozici do prvního kola play-off? První zápas proti Kobylisům rozehrají dorostenci v 10:00, ten druhý proti Plzni pak o tři hodiny později.