Těžká mise čekala na lovosické muže o předchozím víkendu. V mostecké hale se vydali k prvnímu kolu Poháru Českého florbalu, v němž postupně sehráli klání s Plzní, Teplicemi, mosteckými Vipers a týmem Olymp florbal. Jedinou výhru si Lovosičtí připsali právě nad domácím Mostem, díky čemuž ze čtvrtého místa postupují do další fáze Poháru, ve které vyzvou kralupské Wolves.

V prvním utkání narazili Lovosičtí na tým FD Teplice. Soupeř vstoupil do turnaje o poznání lépe a zkraje třetí třetiny vedl už 5:0. Na pátou trefu Teplic ale po jedenácti vteřinách úspěšně reagoval Pavel Vodenka, v závěru se ještě prosadil Tomáš Ultsch. I tak ale museli hráči Lovosic skousnout porážku 2:7.

FD Teplice – ASK Lovosice LFP 7:2

Branky a nahrávky: 14. Gebhardt (Koštoval), 21. Gebhardt, 29. Derka (Novotný), 30. Gebhardt (Houda), 42. Houda (Valter), 49. Gebhardt (Novotný), 52. Václav (Koštoval) – 42. Vodenka (Kocourek), 55. Ultsch (Čermák).

Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 28. Střely na branku: 17:16. Po třetinách: 1:0, 3:0, 3:2.

Sestava Teplic: Topš (Kratochvíl) – Houda, Novotný, Bursa, Valter – Brabec, Strejcovský, Kostoval, Gebhardt, Jánský, Miletín, Derka, Václav.

Sestava Lovosic: Žák – Roneš, Beneš, Holub, Mareš, Helis – Vodenka, Ultsch, Futera, Pizúr, Malý, Pešta, Čapek, Kocourek, Vokál, Čermák, Hladký.

Ještě týž den se hráči Lovosic střetli s Olympem. Do druhého zápasu pak vstoupili o poznání lépe než do úvodního a po dvou trefách Pavla Vodenky a jedné Jakuba Malého vedli po první třetině 3:0. Pak se ale dostal Olymp do hry a šesti góly otočil vývoj skóre ve svůj prospěch. Lovosičtí pak už jen ve třetí třetině snížili zásluhou Jiřího Beneše, nicméně prohru 4:6 již nezvrátili.

ASK Lovosice LFP – OLYMP FLORBAL 4:6

Branky a nahrávky: 4. Vodenka (Helis), 7. Malý (Pešta), 7. Vodenka, 51. Beneš (Helis) – 30. Cakl (Sokol), 41. Smetana (Jirát), 42. Machek (Davis), 43. Machek (Davis), 46. Hájek (Sokol), 50. Herczeg (Lauda).

Rozhodčí: Kešner – Kusek. Vyloučení: 0:0. Diváků: 9. Střely na branku: 16:15. Po třetinách: 3:0, 0:1, 1:5.

Sestava Lovosic: Žák – Roneš, Beneš, Holub, Mareš, Helis – Vodenka, Ultsch, Futera, Malý, Pešta, Čapek, Vokál, Holub, Hladký, Pizúr.

Sestava Olympu: Peťovský – Lauda – Smetana, Hájek, Davis, Krise, Sokol, Houska, Herczeg, Machek, Cakl, Jirát, Černý.

Druhý pohárový den zahájili lovosičtí florbalisté utkáním s domácím Mostem, kterého také jako jediného porazili. Už v první třetině se dostali do čtyřbrankového vedení zásluhou Jiřího Beneše, Tomáše Ultsche a Ondřeje Futery. Mostečtí sice ještě dokázali utkání zdramatizovat, avšak nedostali se blíže než na rozdíl dvou branek. Naopak, za hráče Lovosic vedení navýšili Ondřej Futera, Tomáš Ultsch a Pavel Vodenka. Lovosičtí si tak připsali svou první pohárovou výhru v letošní sezóně.

FBC Vipers Most – ASK Lovosice LFP 4:7

Branky a nahrávky: 26. Cvekl (Klíma), 34. Cvekl, 42. Cvekl (Soukup), 53. Cvekl – 7. Beneš, 10. Ultsch, 11. Ultsch (Beneš), 23. Futera (Helis), 29. Futera (Vodenka), 51. Ultsch, 54. Vodenka (Futera).

Rozhodčí: Jelínek – Monzer. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváků: 45. Střely na branku: 13:11. Po třetinách: 0:3, 2:2, 2:2.

Sestava Mostu: Duchoslav (Chabr) – Soukup, Pešek, Koubek, Klíma – Barna, Ryk, Janásek, Cvekl, Zienert, Jandečka, Rybář, König, Špecián, Drtina, Hanousek.

Sestava Lovosic: Žák (Rudiš) – Budaj, Roneš, Beneš, Holub, Mareš, Helis – Vodenka, Ultsch, Futera, Pizúr, Malý, Čapek, Vokál, Čermák, Hladký.

Poslední ze čtveřice utkání odehrály Lovosice proti Plzni. Západočeskému týmu se povedl vstup o něco více a postupně nasázel do lovosické branky osm míčků. Na straně Lovosic dokázali snížit jen Ondřej Futera, Tomáš Ultsch a Jakub Malý. Nic to ovšem neměnilo na to, že se Lovosickým povedlo postoupit do druhého kola Poháru Českého florbalu.

ASK Lovosice LFP – FbC Plzeň 3:8

Branky a nahrávky: 25. Futera (Vodenka), 35. Ultsch (Čermák), 50. Malý (Žák) – 3. Lapuník (Nový), 3. Šíp (Konopík), 23. Konopík (Pešek), 24. Lapuník (Zábran), 34. Řeřicha (Šíp), 35. Zábran (Malý), 43. Lapuník (Zábran), 52. Pešek (Řeřicha).

Sestava Plzně: Bezděk – Řeřicha, Hajšman – Pešek, Šíp, Weber, Nový, Konopík, Zábran, Lapuník, Täuber, Malý.

Druhé kolo mají Lovosičtí na programu už tuto neděli 29. 8., kdy vyzvou Kralupy nad Vltavou. O přesnějším termínu i místu konání vás budeme ještě informovat.