Muži mají za sebou odehráno 8 zápasů z 24 ze sezóny 22/23 a tak se ohlédněme za první třetinou sezóny.

Sezónu jsme začali po vydařeném soustředění v Liberci a pohárových zápasech, které byly pojaty jako přípravné zápasy na sezónu v krásné hale v Kadani, následovala SH Most, poté „plavecký bazén“ Velebudice a zatím poslední zastávka byla doma v hale Chemik, ale hezky popořádku.

První zastávka Kadaň

Vstup do sezóny a hned dva soupeři, kteří ještě loni hráli DIVIZI a postihlo je to samé co nás před pár lety, a to sestup.

Do zahajovacího zápasu jsme nastoupili proti Fbc Jazzmani Žatec. Bylo vidět, že je to začátek sezóny a bylo to lehce nervózní utkání. První branku našeho týmu v sezóně vstřelil, jak se na kapitána patří, Ulčák (Ultsch T.) a to lehce před koncem první třetiny. Do druhé třetiny se tedy vstupovalo v lepší náladě. V 5.minutě druhé třetiny zvýšil náskok Kubíček (Malý J.) a klukům se lépe dýchalo a opadl respekt. I když soupeř snížil na 2:1 tak vteřinu před koncem ze standartní situace zvýšil po nahrávce Truffyho (Rudolf) Futy (Futera). Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu a jediným kdo se radoval ze vstřelení branky byli opět borci z Lovosic a na konečných 4:1 dával svým druhým gólem Kubíček po nahrávce Ulčáka. Vstup do sezóny se tedy povedl.

Ve druhém utkání nás čekali kluci z TJ Lokomotiva Louny. Zápas hraný opět v divizním tempu nám vyhovoval. I když jsme už v první minutě inkasovali podařilo se nám dvěma brankami třetinu vyhrát, když se trefili Ulčák a Dvořka (Dvořák J.). Ve druhé třetině padli čtyři branky, bohužel tři z toho do naší svatyně. Jedinou branku Lovosic vstřelil Dvořka z nahrávky Čápi (Čapek M.) a tak se šlo do šaten za stavu 4:3 pro Louny. VE třetí třetině nám soupeř utekl již do dvoubrankového vedení. Ve 39. minutě za náš tým snižoval Majkl (Holub M.). Bylo to vyústění velkého tlaku a po brance si soupeř vzal time out. Krátce po něm srovnává skóre na 5:5 Truffy a schylovalo se hned na začátku sezóny k 6bodovému víkendu a přiznejme si, že i k překvapení. Bohužel tři minuty před koncem Louny dávají šestou, a i vítěznou branku. Prohra 6:5

Víkend se z mého pohledu povedl a byl jsem z hry a bojovnosti kluků nadšen.

Zastávka číslo dvě SH Most

Na této zastávce nás čekali týmy FBC Vipers Most a Sportovní klub Sypači Most

V prvním zápase jsme se Vipers, které loni skončili poslední, postavili a hráli svou hru, která byla okořeněna po třech minutách gólem Dvořky, kterému nahrával Jaryn (Mareš J.). Bohužel vedení se nám nepodařilo udržet, a tak se šlo do pomyslných šaten za stavu 1:1. Do třetí třetiny jsme nastoupili ve velkém stylu a po minutě si vynutili přesilovou hru. Tu jsme po 50 vteřinách proměnili, když se trefil Truffy za asistence Ulčáka. Ve 22. minutě zvyšoval na 3:1 Dvořka, asistence Truffy a ve 26.minutě Kubíček zvyšoval po nahrávce Majkla už na 4:1. Povedená druhá třetina dala klukům klid na florbalky a pohodu na lavičku. Vstup do třetí třetiny se nám lehce nepovedl a po 20 vteřinách jsme nechali soupeři snížit na 4:2. Že máme zápas pod kontrolou ukázal ve 34.minutě Futy z nahrávky Ulčáka. 5:2 Soupeř se ještě snažil vrátit do hry a ve 41. minutě snížil na 5:3. Poslední slovo ovšem měli lovosičtí a ve 43. minutě dal konečnému stavu tečku Dvořka. Výhra 6:3

Druhý zápas dne a Lovosice se postavili sypačům z Mostu. První třetinu jsme nezačali zrovna nejlépe a po 15. minutách prohrávali 2:0. Ve druhé třetině jsme sice snížili brankou Futyho po nahrávce Kubíčka, bohužel 12vteřin před koncem jsme inkasovali na 1:3 a nálada na lavičce nebyla zrovna veselá. Třetí třetina byla pod kontrolou Sypačů, kteří zvýšili na 5:1. Poté nám soupeř daroval přesilovou hru, kterou po minutě využil Truffy (Dvořka). Poslední slovo ml opět soupeř, a tak jsme odjeli opět s třemi body. Prohra 6:2

Hodnocení: opět tři body, slušná hra, nízká produktivita, výpadek jedné třetiny v druhém zapase nás stalo lepší výsledek.

Třetí zastávka a „plavecký bazén“ Velebudice

Ve Velebudicích nás krom dvou soupeřů (Vipers a Florbal Chomutov „C“) čekala hra pod špatným osvětlením. V jednom rohu slunce, v dalším tma. Prostě hrůza hala, ale podmínky měli všichni stejné

První zápas a opět Vipers. Tým si věřil a odpovídalo tomu i nasazení. Ve druhé minutě skóre otevřel Majkl (Truffy). Poté jsme soupeři nabídli přesilovou hru, po sporném verdiktu rozhodčího, a ten ji využil. Po pár minutách jsme si vzali vedení zpět, trefou Dvořky. Bohužel po 15 vteřinách soupeř opět vyrovnává na 2:2 a zápas opět začíná od nuly. Zápas asi nebude tak jednoduchý jako v Mostě. V 10. minutě nás dostává do vedení junior Voky (Vokál J.) asistoval Dvořka a z tlaku po tomto gólu navyšuje další junior v našich barvách Luky (Roneš L.) asistence opět Dvořka 4:2. Poslední slovo měl soupeř, a tak se šlo do šaten za stavu 4:3. Nikdo nečekal přestřelku a k té pomalu docházelo. Nejdříve soupeř vyrovnal a poté otočil skóre nve svůj prospěch na 5:4. Ve 25. minutě srovnává skóre na 5:5 Truffy (Ulčák). Poslední slovo měl bohužel soupeř a šel do vedení 6:5.  A když ve 34. minutě Vipers zvýšili na 7:5 vypadalo to s námi špatně. Ve 39. minutě Truffy (Kubíček) snižuje na 7:6 a vrací nás do hry. Poté dochází k fauly a nesportovnímu chování soupeře a nám se podařilo přesilovou hru využít. Vyrovnávací branku střílí Dvořka(Kubíček) a Lovosice jsou opět na koni. Kluci hodně chtěli tři body a když ve 44. minutě Ulčák (Truffy) střílí osmý gól, jsme opět blízko ke splnění cíle. 45. minuta a hvizd rozhodčího ukončuje hororové utkání, ze kterého ASK bere 3 body a zavládá úleva, spokojenost, hrdost. Výhra 8:7

Druhý zápas a nás čeká po male pauze Florbal Chomutov „C“ (nováček s hráči, kteří mají zkušenosti z první ligy). První třetina jak z říše snů. Po 15 minutách ASK vede 2:0 po gólech Kubíčka (Póši (Pošík Jan)) a Dvořky.  Do druhé třetiny jsme nenastoupili zrovna úspěšně a brzo inkasovali, leč souhrou našich juniorů Luky(Voky) a Voky samostatně se dostáváme se do vedení 4:1. Bohužel soupeř ještě do konce druhé třetiny vyrovnal na 4:4 a začínalo se od nuly. Tým Lovosic bohužel ve třetí třetině již neskóroval a když se soupeř trefil třikrát získal tři body a nám zůstaly jen oči pro pláč. Z dobře rozehraného zápasu jsme odešli naprázdno.

Hodnocení: první zapas velké srdíčko, druhý málo zkušeností. Sezóna je dlouhá a my se pokusíme Chomutov porazit, budeme mít ještě dva pokusy.

Čtvrtá zastávka Lovosice, konečně doma.

Na domácí palubovce jsme hostili týmy FBC Jazzmani Žatec a SK Bivoj Litvínov „B“

První zápas dne a druhý s Jazzmani v této sezóně. První skončil 4:1 a tak nás čekal zápas, který měl ukázat, jestli výhra v tom prvním byla náhoda či um týmu. Nastupujeme nabuzeni a plný energie, chceme další tři body do tabulky. A jdeme si hned od začátku pro ně. Ve druhé minutě Ulčák, který měl v hledišti fanklub svých svěřenců, otevírá gólový účet. Míček a hru máme od začátku pod kontrolou a ve 4. minutě Voky (Dvořka) zvyšujeme na 2:0.  V čase 9:29 přidáváme třetí gól Voky (Koty) a zvyšujeme tempo s klidem na florbalkách. V první třetině se ještě do statistik zapisuje Kubíček (Ulčák). V tuto chvíli ještě nevěděl, že to bude gólově jeho zápas. Do druhé třetiny nastupujeme plně koncentrovaní a po třech minutách zvyšuje Majkl (Ulčák) už na 5:0. O pár vteřin později přidává šestý gól Dvořka (Ikoniak (gólman)). Bohužel o čisté konto přicházíme 29 vteřin před koncem druhé vteřiny. Do třetí třetiny jdeme s elánem a střílíme během minuty dva góly. Oba dává a hattrick si tím připisuje Kubíček. První bez asistence au druhého nahrává Jaryn.  V čase 34:55 dává náš devátý a svůj čtvrtý gól opět Kubíček (Ulčák). Poté si vybíráme slabou chvilku a necháváme soupeře snížit na 9:2. Ve 41. minutě zvyšuje Čápa (Bill( Helis V.)) na krásných 10:2. A ani ten desátý gól klukům nestačil a cítí svou šanci na další góly. 41:01 Kubíček a jeho pátý gól (Luky). Minutu na to Žatec snižuje na 11:3. Poslední slovo měl junior a druhý hattrickový hráč Voky, který si došel pro faul a následně proměnil trestné střílení.  To byla kanonáda. Výhra 12:3.

Druhý zápas pro nás už nebyl tak veselý. Bivoj nepřijel v nejsilnější sestavě, ale slušně nám zatopil. Ale popořadě. Začátek zápasu a ve druhé minutě prohráváme 1:0. V sedmé se nám podařilo Lukynem (Ulčák) vyrovnat. V čase 7:46 dostáváme šanci na přesilovku, kterou využíváme a jdeme do vedení Dvořka (Kubíček). To bylo v čase 8:22. V čase 8:37 dává Dvořka (Čápa) na 3:1 a na tabuli svítil čas 8:46, kdy Majkl (Dvořka) zvyšuje už na 4:1. Za 24sekun dáváme 3 góly a donutili jsme Bivoje vzít si time out. Ten jako by dobil baterky Bivojům a nás poslal zase zpátky na zem. Do konce třetiny necháváme Bivoje snížit na 4:3. Po přestávce Bivoj srovnává skóre na 4:4 a nám  trošku sbírá vítr z plachet a začíná pořádná přestřelka. Na 5:4 zvyšuje Voky (Dvořka). Za 50 vteřin Bivoj srovnává na 5:5. Po 29 vteřinách se Bivoj dostává opět do vedení 6:5. V čase 29:40 srovnává skóre Ulčák (Koty (Kotán)). Bohužel nám nevyšla třetí třetina, kdy jsme 4 inkasovali a nechali Bivoje utéct na 10:6. Poslední slovo měl 10 vteřin před koncem při přesilové hře a odvolání gólmana Dvořka (Kubíček). Prohra 10:7

Hodnotí se mi to smíšeně. Výborná hra v obou zápasech, technická, běhavá, nevázla komunikace. Bohužel menší zaváhání v jedné třetině nás stálo 3 body. I tak bych chtěl klukům poděkovat. Dlouho jsem je neviděl v takové herní a střelecké pohodě. Dva hráči hattrick, dvouciferná výhra to tu dlouho nebylo.

Do konce tohoto roku nás čekají ještě čtyři zápasy. Dvakrát se utkáme s FD Teplice (loni divize a vyhlášení návratu zpět), Louny a Florbal Jirkov. Tak pokud mohu poprosit, držte nám pěsti a my vám zkusíme udělat opět radost.