V sobotu po poledni zavítali muži do Ústí nad Labem k dalšímu mistrovskému utkání Divize A. V kabině byla cítit pozitiví atmosféra po vyhraném domácím zápasem se Sokolovem a takový byl i začátek utkání. Jakub Kroupa otevřel skóre ve 3. minutě střelou od mantinelu a Lovosičtí byli na koni. Možná se, ale Muži hodili až do moc velké pohody, v 5. minutě bylo ze strany Ústí srovnáno a najednou se vytratila pozitivita a sebevědomí. Začalo se hrát nahoru dolů, což svědčilo spíše soupeři, který dokázal být v soubojích jeden na jednoho lepší a do konce třetiny přidal další 3 branky.
Muži si při přestávce vyslechli taktické pokyny, které jakoby vyšuměly do prázdna se sirénou oznamující začátek druhé třetiny. Znovu se začalo lítat nahoru a dolů. Rezervě Ústí nad Labem takový styl očividně pořád svědčil a už v polovině zápasu vedli 7:1. Lovosičtí si dokázali vytvořit šance, ale ty končily buď na tyčce, břevně nebo na připraveném gólmanovi domácích. Nakonec se ujmula až střela kapitána Dvořáka, který z poloviny hřiště korigoval skóre a dával tím naději zabojovat o 3 body. Nicméně do konce druhé třetiny domácí dokázali vstřelit další gól a skoré se z pohledu Lovosic ustálilo na 2:8.
Třetí třetina byla už o tom, aby se Muži pokusili nastřílet nějaké branky a neudělat ostudu. Jenže hned na začátku třetiny přišly dvě po sobě jdoucí vyloučení Lovosic a místo toho, aby se pokusily otočit zápas, se musely bránit. Přesto si Muži mohou vzít pozitivum z toho, že obě oslabení ubránili. I tak se prvních 10 minut se hrálo ve vysokém tempu. Lovosice si vypracovaly šance, které ale nedokázaly neproměnit a tak v 54. minutě Ústí vstřelilo už svou 10. branku.
Posledních 5 minut bylo bohatých na góly. Nejdříve snižoval na 3:10 navrátilec Ondra Kavalír, na to dokázalo Ústí odpovět už za 8 sekund hrubkou v obraně Lovosic. Následovalo vyloučení Ústeckých, kdy při přisilovce znovu střílel lovosický kapitán Dvořák a snižoval brankový rozdíl na 4:11. Lovosice měly poslední šanci přidat branku při trestném střílení. Míčku se sebevědomě ujal další navrátilec Lukáš Rudiš, který se podle svých slov snažil gólmana Ústí rozhýbat, ale nakonec jeho střela skončilo pouze na rameni brankáře.
Zápas tak skončil 4:11. Naši Muži nedodržovali taktické pokyny trenéra a jakoby se z nich vytratila dravost a chuť po vítězství, kterou měli při svém domácím zápase se Sokolovem. Budeme doufat, že ji znovu naleznou a příští neděli proti Královským Vinohradům B dokáží urvat 3 body.
Autor: Martin Myslík