V sobotu jsme vyjížděli na důležitý divizní zápas do Loun, kde jsme se střetli s domácími TJ Lokomotiva Louny. Byl to souboj posledního (my) a předposledního. Zápas to byl důležitý a proto se do Loun vypravila „početná“ družina. Celkem 11+1. Kde byli ostatní? Některé schvátila nemoc, některé lenost a plesy. Co se dalo dělat, než jen bojovat!

Vždy platilo a v sobotu se jen potvrdilo, že zápasy s Louny jsou tvrdé a nikdo nikomu nic nenechá zadarmo. Vzhledem k počtu našich hráčů byla taktika jasná. Důkladně bránit a čekat na příležitost přehrát soupeře.

Hhed na začátku zápasu se nám to vyplatilo a skóre jsme otevřeli ve druhé minutě. Bohužel nás od začátku zápasu, i v tak malém počtu, trápilo špatné střídání, kterého si rozhodčí nakonec všimli a zahráli jsme si první oslabení. Zahrané dobře, konec hořký. Byla tu remíza. Lounům stačilo 18 vteřin a už jsme prohrávali 2:1. Domácí nám ke konci třety utekli na rozdíl dvou branek, ale skvělou kombinací při přesilovce v poslední minutě Číči a Kroupiče jsme to stáhli. Bylo znát, že Louny nás chtějí povozit na kolotoči a někdy se jim to i slušně dařilo. Naštěstí celý tým hrál kompaktně a spoustu střel bylo buď zblokováno nebo zachyceno skvěle chytajícím Perníkem.

Druhá třetina byla opět v gesci Loun. Asi někde v hale vyvěsili červenou vlaku, protože se nám hráči začali více osobně věnovat a hra se přitvrdila. Člověk si to sprintuje za balónkem, je první a najednou bum, je skoro na druhé straně hřiště. Jednoho z mnoha kontaktů, si všimli i rozhodčí a dokonce ho ocenili vyloučením. Faulující ještě nezapoměl Vodovi říct, že si ho najde a dostane ještě jednou. A co se stalo? Rozhodčí to slyšeli a zase odměnili. Takové překvapení turnaje 😀 No co si budeme povídat, pořád se hrálo tvrdě. Nakonec jsme se přizpůsobili a už to nebolelo jen nás. Jen ten Kroupič si mohl odpustit seknutí do rukou lounského gólmana. To nebylo vůbec hezké. Ale také nebylo hezké, že si jeho vyloučení vykřičel Lounský trenér slovy: „Karléééé, doprdele! Vyhoď ho…“ Takže dvě minutky čtyři na čtyři. To bylo jak na naší Superlize, takže se vědělo jak hrát. Poslední minutka naší přesilovky, nejdříve tvrdá střela Vody, kterou gólman jen tak tak vyrazil. Za několik vteřin Voda přihrává na svého věrného druha Kotyho a ten střílí životní ránu – golf pod vingl. Srovnáno 4:4. Ještě tu byl takový neúmyslný-úmyslný zákrok proti Dvořkovi, kdy chtěl soupeř zjistit, jestli není holka. Zjistil, že ne. Teď už možná jo 😀 Dvořka si chvíli poskákal na patách a po menší pauze naskočil do hry. Asi okolo desáté minuty se tvrdost uklidnila a začal se zase hrát florbal. Louny mají zase více ze hry, ale my jejich útoky odrážíme a držíme vyrovnané skóre až dokonce třetiny.

ANO, čtete správně! Naše druhá třetina skončila 0:1 pro nás. ANO, nedostali jsme žádných 5,6,7 gólů jako obvykle. ANO, jsme pořád v zápase a máme o co hrát.

Třetí třetina. Stále se bojuje. Louny opět na naší polovině a ohrožují Perníkovu branku. Ten jednu ze střel s přehledem chytá a vyhazuje na běžícího Futyho za polovinu, ten zpracovává a střílí gól! Jsme ve vedení 4:5. To ale zase dlouho netrvá za minutu a půl máme stav 5:5. Tlak na naší obranu je neskutečný. Jde znát, že fyzicky jdeme každou minutou dolů, ale bojujeme a držíme. Menší doporučení. Pokud hraje vyrovnaný zápas a máte čas na rozehrávku nechďte s balónkem okolo své branky a nedělejte u toho kličky! To si jde takhle Dvořka osamocen metr od branky, chce rozhýbat hráče a najednou mu ujede balónek směr brána. Perník naštěstí vždy ve střehu a balónek vyráží. Trošku jsme se zapotili. V posledních čtyřech minutách je to florbal nahoru a dolů a smrdí to gólem na obou stranách. Nic, konec! Máme první bod za remízu.
Prodloužení na pět minut se hraje zase ve vysokém tempu. Oba týmy ví, že se bojuje už jen o bod a tak pokračují ve hře nahoru a dolů. Zase nic.
Nájezdy. Máme tu tři dobrovolníky Dvořku, Vodu a Futyho. Jedeme první. Dvořka dává první. PERNÍK CHYTÁ! Vodův nájezd končí pod nohami golmana. PERNÍK CHYTÁ! Futy neproměňuje. PERNÍK CHYTÁ!

Hotovo. Konec zápasu a my slavíme po dlouhé době další body do tabulky. O to je to lepší, že jsme je vzali Lounům!