Sobotní zápas Mužů by se dal shrnout třemi slovy a to: mládí, dravost a srdce.

Naši Muži i tým DDM Dynamo Teplice tvoří většinou muži mlaďoši a junioři, odsud je slovo mládí. Proto Muži usoudili, že na teplické vlítnou. Opak byl ale pravdou. Byli to mladí z Dynama, kteří vlítli na lovosické. Naši Muži zůstali první třetinu jako opaření a soupeře nestíhali, propadali a také inkasovali. Na konci třetiny na tabuli svítilo nepřívětivé skóre 1:3.

Když Teplice zvyšovaly vedení na 1:4, tak se v Mužích konečně objevila, již zmíněná, dravost. Srovnali se soupeřem krok a začali být stejně nebezpeční. Přidali nějaké góly a se sirénou oznamující další přestávku to už bylo 3:4.

A srdce se projevilo ve třetím dějství. Naši mladí Muži ukázali, že umí týmově zamakat a stmelit se. Do poloviny poslední třetiny Lovosice obrátili zápas na svou stranu a vedly 5:4. Přišlo i nějaké klasické vyloučení Lovosic, ale naštěstí i Teplic.

Naši Muži nejdříve nestíhali, pak srovnali krok a nakonec to byli oni, kteří dirigovali hru. Zápas tedy dopadl vítězně 5:4 pro naše borce. Druhá výhra ve 4 zápasem nás posunula doprostřed Divizní tabulky a ukázalo se, že Chemik je a bude náš!

Autor: Martin Myslík