Ve čtvrtek 10.1. jsme si s litoměřickými MLŽáky udělali výlet na zápas Tipsport Superligy mezi Českou Lípou a Chodovem.

Kluci měli možnost „osahat“ si Superligu opravdu zblízka. Při úvodním nástupu týmů k zápasu vyběhli na hřiště jako doprovod hráčů Chodova – sice jen minutka, ale určitě stála za to. Nastupovat na plac spolu s Ondruškem, Barákem, Mikešem a dalšími stálicemi repre a Superligy to (řečeno s Cimrmanem) se neochodí.

A další silný moment našeho zájezdu – pořadatelé nám umožnili v přestávkách zápasu odehrát přátelské utkání s mladšími žáky České Lípy – kdy jindy máme možnost zahrát si před 150 diváky, že? Na výsledku až tak nezáleží, všichni hráči své předvedli maximum a ostudu určitě neudělali.

Navíc Česká Lípa z pozice outsidera Chodov porazila, takže jsme si všichni mohli užít jak infarktový závěr třetí třetiny, drama v prodloužení i úspěšné rozuzlení v nájezdech, vše navíc korunované tím, že v brance Lípy odchytal celý zápas i nájezdy náš odchovanec Honza Dvořák.

No a na závěr celé akce uspořádali kluci hon za autogramy. Hráči obou týmů se ochotně podepisovali na trička, programy, míčky i hokejky, takže mám teď strach, že kluci nebudou chtít vzít florbalku do ruky, aby si ty podpisy neošoupali ;o)

Děkujeme FBC Česká Lípa za pozvání a pěkný zážitek a těšíme se na neděli v Krupce, kdy se utkáme už v ostrém ligovém souboji.