Čtvrtý turnaj mladší žáci absolvovali opět v Liberci. Tentokrát jsme zahajovali turnaj s libereckým týmem FBC, který má dovětek „pink“.  Žádná „růžová“ procházka nás, ale nečekala. Soupeř nás zatlačil na naši polovinu a naši „black“ se pouze bránili. Obětavá obrana a skvělý gólman „Šíma“ zajistili, že skóre bylo pouze 0:2 v náš neprospěch. Naši hráči se víc a víc osmělovali a vyráželi do útoků. A když se Martin Samek výborně uvolnil u mantinelu a skvělou střelou snížil na 1:2, bylo na hřišti najednou víc „černo“ než „růžovo“. Přišlo zasloužené vyrovnání z hole dalšího Martina – Kaliny. V tuto chvíli byla hra vyrovnaná, ale při snaze vyřešit založení útoku „hezkou florbalovou akcí“ došlo k chybě a soupeř překlopil vítězství na svou stranu.

Utkání s TJ Turnov bylo úplně jiné. Naši mladší žáci dobývali branku soupeře přes zataženou obranu a v poločase svítilo na ukazateli skóre 0:0! Recept našel jako první opět Martin Samek, který dorazil svou první střelu, kterou brankář vyrazil jen před sebe. Soupeř však cítil, že by nemusel vyjít tentokrát na prázdno a podnikal rychlé útoky. Naštěstí skvělou formu potvrdil Šimon Šulc v brance, a tak slavil s týmem výhru a také čisté konto!

Zda bude turnaj hodnocen jako úspěšný měl rozhodnout duel s tradičním soupeřem – Ústím n. L. Od začátku bylo jasné, že tentokrát bude padat více gólů. Bohužel Lovosičtí stále dotahovali – z 0:2 na 2:2 a následně z 2:4 na 4:4. Za nerozhodného stavu se hrálo více na polovině Ústí. Chyběl však větší důraz v zakončení a také překvapivé řešení některých situací. Zákonitě musel přijít trest. Soupeř přímočarými útoky dvakrát zakončil samostatné úniky „blafáky“ a zajistil si výhru 4:6. Lovosičtí již neměli čas ani síly k tomu, aby do třetice dotáhli 2 brankové vedení soupeře.

Přestože jsme ve II. výkonnostním koši uhráli pouze 1 vítězství, přivítáme v domácí hale 18. 12. 2021 soupeře v prvním výkonnostním koši. To je pro celý tým výzva. A věříme, že i pro naše fanoušky 😊.

 

ASK Lovosice – LFP Black        : FBC Liberec pink       2 : 3

                                                         : TJ Turnov                     3 : 0

                                                         : Florbal Ústí white     4 : 6

Sestava ASK Lovosice LFP Black

Brankáři – Šulc

Obránci – Illichmann, Beránek, Kalina, Prchlík

Útočníci – Michalička, Buřt, Veltruský, Lebeda Jak., Samek, Kocianová.

Trenéři: Cikner, Vokál