Sobota 2.3. Chemik Lovosice

Žlutí MLŽi dnes uspořádali turnaj druhého koše doma v Chemiku a opět si střihli derby Yellow-Black. Oba týmy našich MLŽů pak změřily síly ještě s Děčínem a Litvínovem Yellow.

Stejně jako před měsícem v Krupce vstoupili do derby lépe Žlutí a stejně tak se na konci radovali Blackové. Yellow šli rychle do vedení, ale pohříchu ho nedokázali zvýšit a to stačilo Blackům, aby se uklidnili a do poločasu skóre otočili. A když si Černí hned po pauze zlepšili náladu dalším gólem, Žluťásci už neměli sílu něco se zápasem udělat. Takže Blackové po zásluze 3 body a měli skvěle našlápnuto k postupu.

V prvním zápase totiž zdolali Litvínov, když většinu zápasu vedli, ale Litvínovští v posledních 5 minutách zle dotírali. Když už to vypadalo zle nedobře, prosadili se Blackové tečí z velkého brankoviště a závěrečnou minutku zápasu si již zkušeně pohlídali.

No a v posledním vystoupení se scénář téměř opakoval, jen gólů padalo více. Blackové se utrhli do vedení 4:1, ale Děčín to nevzdal a v posledních minutách zápasu stáhl náskok na rozdíl jedné branky. Ani teď ale Black team neponechal nic náhodě, odolal i soupeřově power-play a zaslouženě slavil postup do prvního koše.

Zato Žluťásci první zápas s Děčínem odehráli bez zájmu a šťávy a přestože by některé individuální výkony stály za zmínku, jako tým jsme se neprosadili a zaslouženě prohráli. O derby píšeme výše, tam již byl výkon aspoň trochu bojovný, ale jen dokud nám Blackové neotočili skóre. Naprosto stejně se vedlo i v souboji s Litvínovem. V tom vedli hráči Yellow teamu dokonce 2:0, ale opět do pauzy „stihli“ 3x inkasovat a potom už nenašli síly ke zvratu. A když se přidala nedůslednost před oběma brankami, skončilo to po zásluze výhrou Litvínova.

Takže gratulace Blackům k postupu a ať se mezi elitou zadaří. Yellow team jako správný hostitel turnaje nechal všechny body soupeřům a musí se pokusit o návrat z 3. koše.

*Yellow – 1 FBC DDM Děčín 0:5, ASK Lovosice-LFP Black 1:5, SK Bivoj Litvínov Yellow 2:8

*Black – 1 FBC DDM Děčín 5:4, ASK Lovosice-LFP Yellow 5:1, SK Bivoj Litvínov Yellow 3:1