Těžký souboj čekal na lovosické florbalisty v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu. Že to proti diviznímu celku nebude nic jednoduchého ukázaly již první minuty utkání, kdy se hosté dostali do vedení. To si již dokázali udržet a berou tak na úkor Lovosic postup do další fáze pohárové soutěže.

Už v druhé minutě se dostala Mladá Boleslav do vedení zásluhou Jana Ulmana. Necelých čtyřicet vteřin poté využil přesilovku a navýšil vedení Středočechů Petr Machač. I Lovosičtí se ale dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky, to ovšem díky vlastnímu gólu Mladé Boleslavi. Do konce třetiny už ale padaly góly jen do lovosické klece. Nejdříve navýšil vedení Petr Pánek, následně Branislav Rak a v poslední minutě zakončil gólový účet této periody Michal Macků.

Ve druhé třetině se čekalo na gól více jak sedm minut. To až do doby, kdy se dokázal prosadit mladoboleslavský Petr Pánek. Na jeho trefu ovšem záhy zareagoval svým přesným zásahem Pavel Vodenka. Již o deset vteřin později ale navýšil vedení Mladé Boleslavi Petr Machač, nedlouho poté pak Albert Vocel.

Do druhé části tohoto dějství vystřídali Středočeši gólmana, místo Radovana Kopuletého nastoupil Vojtěch Šimon. Po další trefě Mladoboleslavských, tentokrát z hokejky Aleše Tůmy, změnili svého gólmana i domácí. Jakuba Rudiše v brance vystřídal původně útočník Ondřej Perníček. I ten ale do konce druhé třetiny ještě inkasoval dva góly. První od Petra Machače a druhý od Hieua La Ngoce. Lovosičtí tak měli na Mladou Boleslav již celkem značnou ztrátu.

V závěrečné periodě už hosté z Mladé Boleslavi jen navýšili vedení přesnými trefami Alberta Vocela, Jana Hály, Tadeáše Langa, Jana Ulmana, Vojtěcha Starého a Aleše Tůmy. Tím došli k postupu do další fáze Pohárů Českého florbalu. Pro domácí z Lovosic tak bohužel letos pohár končí již po dvou kolech.

ASK LOVOSICE LFP – FLORBALOVÁ AKADEMIE MLADÁ BOLESLAV 2:17

Branky a nahrávky: 5. Vocel (vlastní gól), 30. Vodenka (Kotán) – 2. Ulman (La Ngoc), 3. Machač (Starý), 6. Pánek (Ulman), 12. Rak (Machač), 20. Macků (Machač), 28. Pánek (Ulman), 30. Machač (Pánek), 31. Vocel, 38. Tůma (Pánek), 38. Machač (Vocel), 39. La Ngoc, 42. Vocel (Lang), 45. Hála (Rak), 46. Lang, 48. Ulman (La Ngoc), 51. Starý (La Ngoc), 56. Tůma (Ulman).

Rozhodčí: Scholz, Baloun. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:3. Střely na branku: 26:36.