Předchozí sezonu strávila v pozici sekretářky a hráčky týmu žen Tereza Kejřová. Ve své pozici měla na starosti zejména administrativní činnost a komunikaci s Českým Florbalem. „Práce v Lovosicích mi dala rozhled v pracovním a florbalovém prostředí, byl to můj rozletový klub v pracovním, trenérském i hráčském životě a za to budu dlouho vděčná,“ řekla současná sekretářka pražské Sparty

 

Co ti dala práce sekretářky v Lovosicích?

Rozhled v pracovním a florbalovém prostředí a s tím i všechno, co přišlo v průběhu sezony. Byl to můj „rozletový“ klub v pracovním, trenérském i hráčském životě a za to budu lidem, kteří mi byli vždy nápomocni, hodně vděčná.

Jaká byla tvá očekávání a jak spojila s realitou?

Větší posun během sezony, ale díky tomu vím, že některé posuny chtějí víc času nebo víc lidí. Doufala jsem, že se podaří plánované projekty dotáhnout do konce, pak ale zasáhl Covid19 a během jednoho týdne bylo bohužel po plánech.

Co vůbec bylo hlavní náplní tvé práce?

Náplní sekretáře je hlavně administrativní činnost – komunikace s lidmi, Českým Florbalem a můj úvazek byl především spojený se spoluprací s Českým Florbalem vůči kterému jsme jako oddíl měli určité povinnosti.

Jak náročné bylo se vším se vypořádat?

Náročné to bylo spíš vzhledem k mojí časové vytíženosti. Zvláště pak od prosince, kdy jsem odešla na hostování do Ústí, dojíždění na tréninky do Ústí, do Prahy do školy a do toho mi stále zůstávalo trénování dětí a mimo účasti na mých zápasech i turnajích dětí – nebýt mojí teď už bývalé spoluhráčky Páji, tak ani nevím, jak bych tohle všechno časově utáhla.

Pomohl ti k tomu i obor, který studuješ?

Pomohlo mi to spíš v tom smyslu, že si vedení, co mě do pozice nasadilo, spojilo mou školu právě s fungování pro klub i z jiné stránky než té hráčské a trenérské. Co se týká obsahu studia a pracovní náplně sekretáře, tak tam se to až tolik nepropojilo, jak by se asi čekalo.

Kam povedou tvoje další profesní kroky?

Od května jsem přebírala pozici ve florbalové Spartě, kde teď už jedu na plné obrátky.

Co budeš mít v nové pozici na starosti?
Dalo by se říct, že jsem pravá ruka provozního ředitele. Na Spartě mě čeká především administrativní práce, komunikace se členy, popřípadě jejich rodiči, správa financí a to všechno v o dost větším objemu než doposud.

Proč jsi se rozhodla pro takovou změnu?

Asi to bude klišé, ale – to je zkrátka život. Odehrálo se v mém životě spoustu změn a Sparta a jejich nabídka byla zkrátka víc než lákavá. Vnímám, že to byla velká příležitost pro můj rozvoj, za kterou jsem moc vděčná.

Budeš ještě nějak okrajově spolupracovat s Lovosicemi?

Těm trenérům, kteří mě po dobu mého působení v Lovosicích podporovali a hodně dopomohli k tomu, že i hráčsky jsem měla možnost se posunout, jsem několikrát zmínila, že mají možnost se na mě obrátit. Nikdy jsem neodmítla někomu pomoc, pokud si o to řekl.

Jsou nějaké rady, které bys chtěla předat svému nástupci?

Trpělivost a o trochu zvýšit úložiště na mailové schránce. A jedna velká ráda, která platí obecně a tady bych ji zdůraznila – „Komunikace je základ všeho“ – a je to potřeba opakovat všem členům