Letošní kolotoč 1. dorostenecké ligy je za námi, Lovosičtí v play-off dvakrát těsně nestačili na Ústí nad Labem, čímž nastal čas na bilancování celého průběhu sezony. Jako první přichází hodnocení z hráčského pohledu, kterého se v dotazníku chopili Filip Černý, Daniel Dittrich, Tomáš Roneš, Lukáš Hauf a Antonín Kabelka. Přečtěte si, jaká byla sezona jejich očima.

Jak sis užil první sezonu v první lize dorostu za Lovosice?

Filip Černý: Byla to jedna z nejlepších sezon, co jsme dosud odehráli. Nikdo si nemyslel, že postoupíme do druhého kola play-off. Je to dobré umístění.

Daniel Dittrich: Tahle sezona byla užitá, řekl bych, že jedna z nejlepších. Všichni jsme nasbírali hodně zkušeností. Myslím si, že jsme týmově předvedli hodně dobrý výkon, i umístění bylo dobré. Mohli jsme tedy postoupit dál, bylo by to pěkné, ale bohužel.

Tomáš Roneš: Popravdě jsem nečekal, že bychom se dostali takhle do play-off. To byl z mého pohledu neskutečný zážitek.

Lukáš Hauf: Získal jsem nové zkušenosti, bylo to určitě těžší oproti tomu, co hraju normálně. Pocity se nedají úplně popsat. Byl to skvělý zážitek.

Antonín Kabelka: Užil jsem si to. Jsem rád, že jsme mohli první ligu přihlásit.

Byl nějaký moment pro tebe „nejvíc“ v průběhu sezony?

Filip Černý: Když se nám podařilo postoupit do prvního výkonnostního koše. To beru jako velký úspěch.

Daniel Dittrich: Určitý moment bych nevypichoval, spíše bych vzpomínal na celý průběh sezony. První liga je něco úplně jiného oproti druhé lize. Hráli jsme první koš, zahráli jsme si snad s úplně všemi týmy. Udělali jsme dobrý pokrok jako tým, měli jsme dobré výsledky. Celá sezona byla skvělá.

Tomáš Roneš: Nejlepší bylo, když jsme hráli doma proti Teplicím. Tolik diváků jsem ještě u nás na florbalu neviděl.

Lukáš Hauf: Asi můj první gól v zápasu proti Bohemians.

Antonín Kabelka: Jeden moment úplně najít nelze. Spíše beru zážitky jako celek. Tím, jak jsem si tu sezonu prošli, tak to bude jedna hezká velká vzpomínka dohromady.

Jaký to byl výkonnostní skok oproti 2. lize, resp. Lize starších žáků?

Filip Černý: Určitě je to úplně jiný florbal, rozdíl je zejména v rychlosti.

Daniel Dittrich: Oproti druhé lize je úroveň jinde. Já hraju i druhou ligu juniorů a taky bych řekl, že první liga dorostu je o dost složitější. Dalo to práci, ale drželi jsme týmovou morálku, dobře nás připravovali i trenéři. Proto jsme uhráli pěkné výsledky.

Tomáš Roneš: Podle mě jsme se jako tým zlepšili oproti loňské sezoně. Myslím, že se zlepšujeme pořád.

Lukáš Hauf: Naskočit v průběhu sezony hned do prvního koše nebylo až tak strašné. Kluci mě hodně podrželi.

Antonín Kabelka: Tím, že jsem v minulých sezonách chytal, tak jsem ten skok nepocítil úplně nějak výrazně. Jako tým jsme se ale rozhodně zlepšili.