V sobotu 11.5. se v Děčíně konal unikátní turnaj „Star Kids“. Osm florbalových klubů si to rozdalo o titul nejlepší florbalové mládeže ve třech věkových kategoriích najednou. Turnaj se hrál na zimním stadionu v Děčíně, na třech hřištích pro přípravku, elévy a mladší žáky.

Tato akce se samozřejmě nemohla obejít bez našeho klubu ASK Lovosice LFP. Soupeři nám byli FBC Děčín A, FBC Děčín B, SK Bivoj Litvínov, TJ Lokomotiva Louny, DDM Dynamo Teplice, HC Děčín a Mocní Tuleni Podbořany.

Náš úkol zněl jasně – nesmí projít muž s koženou brašnou a turnaj musíme celkově vyhrát!

Základem tohoto prostého zadání bylo obsadit v základní skupině jedno ze dvou postupových míst do semifinále. A to se beze zbytku podařilo. Přípravka svou skupinu vyhrála a elévci s mladšími žáky byli druzí. To automaticky znamenalo nejhůře čtvrté místo pro všechny hráče.

Ale čtvrté místo? To ne, to by asi stačilo Pierre de Coubertinovi, ale my jsme borci z Lovosic :o)

Přípravka vlétla do semifinále po hlavě, borci běhali jak indiáni za bizonama a stříleli jak Old Shaterhand za mlada. Zákroky Máry Štembery v bráně by nenapodobil ani Hašek. Byl z toho krásný zápas, naprosto zasloužené vítězství a postup do finále.

Elévci začali také skvěle a při vedení 3:1 se zdálo být finále jistotou, ale najednou pár zbytečných chyb a stav 3:3. No nic, jdeme na nájezdy a dáme to. První pojede Honza Fousek, druhý Filip Černý a třetí Ema Hrdličková. To přeci nemůžeme prohrát :o) Jenže tíha okamžiku dolehla na Nelču v bráně. Její první nájezdy, navíc v takovém zápase. Ještě ke všemu hned z prvního nájezdu dostala gól. Její sebevědomí bylo stejné jak u tučňáka mezi bandou ledních medvědů. Pak ale Honza dal gól, Nelča vychytala druhý nájezd, Filip potvrdil dalším gólem naše vedení a vypadalo to dobře. Pak mi Emča řekla, že udělá fintu s otočkou a já se orosil až na … no přesně tam. Naštěstí soupeř opět nedal a finále bylo doma i bez finty.

Mladší žáci v semifinále narazili na věčného soupeře Litvínov. V zápase dominovali především gólmani. Šancí na obou stranách bylo nespočet, ale náš Karma i Litvínovský Máša předváděli super zákroky. Naštěstí naši hráči opět ukázali týmovost a přehráli Litvínov hlavně jako parta. Lepší neměl ani Timur. Takže třetí finále.

Tři finále ze tří. Trenérský sen, ale pro nás můra, neboť všechny tři finále se hrají v jeden čas na všech hřištích. Honza Fousek, Filip Černý a Emča Hrdličková, věkem elévci hráli i za mladší žáky. Co teď, babo raď. Naštěstí máme v trenérském složení babu Jitku Müllerovou, a ta nám sofistikovaně poradila. Doslova řekla „kluci nějak to udělejte“. A tak jsme to udělali, Filip k elévkům a ti budou hrát pouze v pěti a Honza s Emčou k žákům oplatit Děčínu porážku ze skupiny.

Finále přípravky proti Litvínovu – fakt boj s větrnými mlýny. Litvínovská přípravka je vítězem Nisa Open, Prague games, atd. Mlaďasové bojovali, běhali, většinou tedy bez balónku, ale statečně. Nakonec porážka 3:10, nicméně nadstandardní výkon všech a krásné stříbro na krku.

Finále elévků v pěti lidech. Proti kompletním Podbořanům vydali zbytky sil, ale bohužel už jich nebylo tolik. Porážka 1:6 a další stříbro na krku.

Finále mladších žáků a pět minut před koncem vedení 3:2. Potom ale Děčínští prokázali lepší individuální kvalitu, zápas otočili na konečných 3:6 a dali nám na krk potřetí stříbro.

No, sice ani jedno finále nevyšlo, ale sledovat z tribuny tři finále, kde na všech hřištích hrají Lovosičtí borci, to je k nezaplacení. Z dronu, který natáčel halu z ptačí perspektivy, to muselo vypadat jako hra černých proti různobarevným. Ty záběry musím získat…

No a teď trochu matematiky. Třikrát druhé místo v každé kategorii znamená celkově první místo pro klub. Fantazie, cíl splněn a Karma může převzít pohár pro celkového vítěze Star Kids.

 

Borci, kteří tento úspěch vybojovali:

Přípravka: Štembera Marek, Schwammbergerová, Koubová, Vernerová, Lebeda, Hanzal, Machata, Hossinger

Elévci: Schillhabelová, Köhlerová, Hedánková, Štembera Matěj, Černý, Verner

Mladší žáci: Dvořák Radek, Hrdličková, Dvořák Viktor, Fousek, Hrdlička, Svojše, Hrabánek

Děkuju všem hráčům za předvedené výkony a myslím, že můžu říci za všechny trenéry „jsme šťastní, že můžeme trénovat takto nadané a cílevědomé borce“.

 

PS: Toho muže s koženou brašnou jsem dostal před zimákem :o)

Trenéři Hrdla&Hrdla&Müllerka

https://www.flickr.com/…/470374…/in/album-72157678202759977/