V sobotním utkání přivítaly Lovosice ve své Chemik aréně soupeře z blízkých Loun. Muži chtěli navázat na sérii výher na domácím hřišti, a tak se do zápasu v první třetině opřeli. Soupeře k ničemu nepustili a vytvořili si tříbrankové vedení. Druhá třetina byla stejně jako ta první v režii Mužů z Lovosic. Soupeř dokázal vstřelit dvě branky, i tak Lovosice přidaly další tři a po 40 minutách vedli domácí 6:2.
Jenže potom přišla třetí třetina. Muži, jakoby si mysleli, že se hraje jen na dvě třetiny, začali hrát velmi laxně. Soupeř kontroval na 6:3 a po využití přesilovky na 6:4. Najednou se začaly kupit individuální chyby lovosických Mužů a Louny se štěstím dokázaly vyrovnat na 6:6. V prodloužení se projevila nervozita z možné prohry a soupeř šel několikrát v přečíslení na dobře chytajícího Rudiše. Znovu, po individuální chybě, soupeř vstřelil branku a v Chemiku domácím zůstal pouze jediný bod.
Lovosice jasně dominovaly celému zápasu a přesto si nechaly výhru ujít vlastními chybami a nervozitou z výsledku.
Do Chomutova odjeli Muži s úmyslem zvítězit, ale byla na nich cítit pomyslná „deka“ z předešlého domácího utkání. Nastala klasická pětiminutovka Lovosic, kdy v prvních pěti minutách Muži inkasovali tři slepené góly a zápas se najednou zdál ztracen.
Muži se i tak oklepali a po zbylých 55 minutách zápasu byli Chomutovu rovnocenným soupeřem. Nebýt výpadku na začátku utkání, zápas by skončil remízou 8:8. Další prohra znamená ztrátu cenných bodů do tabulky.
I tak se hra Mužů zápas od zápasu lepší a my doufáme, že se zlepšenou hrou přijdou i dobré výsledky.