Víkendové snažení našich juniorů na turnaji v Roudnici nad Labem zhodnotili oba gólmani týmu. První zápas proti domácí Roudnici popsal a okomentoval Adam Žák, reportáže z druhého klání proti mosteckých Vipers se chopil Jan Tlachna.

Do prvního zápasu nastoupili lovosičtí junioři proti Roudnici s chutí vyhrát a odnést si 3 body. Dosáhnout výhry se jim bohužel nepodařilo a tak zápas skončil remízou 4:4.

První třetina patřila Lovosicím, kteří hráli aktivněji a byli pozornější při hře na míčku. Gól který padl jako první, byl z dorážky, kterou si sám připravil Tomáš Hladký (Mouka). Nejprve vystřelil míček, ale brankář Roudnice zasáhl. Srazil ho přímo Tomášovi na florbalku a tak bylo pro něj lehké uklidit míček do sítě. O druhý gól se postaral Jan Vokál. Tuto šanci mu připravili spoluhráči perfektně a branku trefit bylo povinností. Po první třetině byl stav 2:0.

Do druhé třetiny se vstoupilo stejně jako do té první, ale Roudnice začala přitvrzovat a byla najednou důraznější na míčku než lovosičtí juníci. Snížení na 2:1 se uskutečnilo v 16. minutě, kdy si smolně dorostenec Michal Ultsch srazil balónek do vlastní branky. Netrvalo dlouho a srovnání na stav 2:2 si zajistili hráči Roudnice sami, kdy brankář vyhodil balónek svému spoluhráči na hůl a ten šel sám na lovosickou branku bez ohrožení od našich obránců. Druhá třetina byla ukončena za stavu 2:2.

Třetí třetina byla aktivní od obou týmů. Bohužel lépe začala pro Roudnici, která vstřelila gól a ten dostal naše juniory trochu pod tlak. Naštěstí vyrovnání netrvalo ani minutu a krásnou trefou se předvedl Alex Grmela. Stav byl 3:3.

V náš prospěch se opět trefil Jan Vokál s asistencí Marka Kadlece a minutu před koncem to vypadalo slibně pro Lovosice. Bohužel neuplynulo ani půl minuty a před naší brankou byl volný střelec. Byl ale faulován a rozhodčí odpískal trestné střílení. Tento nájezd pro Juníky smolně proměnil stav a bylo vyrovnáno na 4:4 a to byl také konečný výsledek. Za zmínku určitě stojí vypíchnout úžasný výkon Jana Tlachny, který měl po delší nemocenské pauze i tak odhodlaně odvracel šance Roudnických a pomohl tak svému týmu alespoň k remíze.

Boj s Mostem očima Jana Tlachny

Nedělní zápas proti Mostu nám vůbec nevyšel, soupeř byl od začátku aktivnější a po pár minutách zápasu využil přečíslení 2 na 1 a dostal se tak do vedení 1:0. Druhá třetina pokračovala v podobném duchu a FBC Vipers Most tuto třetinu zakončili s vedením 4:0. Lovosicím chyběla kombinační hra, kvalitní střely a schopnost ubránit soupeřovy útoky. V čase 38:44 se nám konečně povedlo vstřelit gól a snížit tak soupeřovo vedení alespoň o jeden gól. Nicméně platné to nebylo a Lovosice tak podlehly Mostu s výsledkem 1:5. Možná jediná kladná věc v tomto zápase byla snaha našich hráčů zápas ještě nějak otočit.

Celkové hodnocení trenéra Jiřího Holuba

Děkuji hráčům za předvedenou hru i slušné výsledky. Vzhledem k tomu, že tým byl složen převážně z dorostenců (junioři byli jen čtyři v poli a dva gólmani), je vidět, že Lovosičtí mají na čem do budoucna stavět.