Juniorský tým opět nastoupil v domácím prostředí. Tentokrát přivítal své soupeře v hale Chemik, kde sám nastoupil proti Roudnici nad Labem a mosteckými Vipers. Oba utkání měla docela jiný průběh, v prvním duelu s Roudnicí se čekalo poměrně dlouho na gól, pak jich ale padlo celkově patnáct. Naopak proti Mostu Lovosičtí dvakrát vedli, soupeř ale vždy dorovnal a naopak otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Junioři Lovosic tedy v domovské hale získali tři body.

BK REAL Roudnice nad Labem – ASK Lovosice LFP 5:10

Branky a nahrávky: 20. F. Bártek (Hubka), 28. Franc (Schneider), 30. Hubka, 39. Šindelář (F. Bártek), 40. Kunt (F. Bártek) – 13. Jakub Vokál (Jan Vokál), 18. Jakub Vokál, 18. Ultsch (Jan Vokál), 26. Hrdlička (Jan Vokál), 33. Kabelka (Pošík), 34. T. Roneš (Kabelka), 36. A. Pfeifer (Jan Vokál), 38. Hrdlička (Kabelka), 43. A. Pfeifer (Pošík), 44. A. Pfeifer (Pošík). Rozhodčí: Kubát, Kamínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:36. Diváků: 32. Hráči utkání: Filip Bártek – Jan Vokál. Po třetinách: 0:1, 3:3, 2:6.

Sestava Roudnice n. L.: Whitehead – K. Bártek, Šindelář, Uhlíř, Kunt, Ariunbuyan, Schneider, Novotný, Hubka, Soukup, Franc, Bernát, F. Bártek.

Sestava Lovosic: Žák – Krejča, Hrdlička, T. Roneš, Ultsch, L. Roneš, A. Pfeifer, Jakub Vokál, Jan Vokál, Marvánek, Pošík, Kabelka, Vandrovec, D. Pfeifer, Pizúr, Galia.

ASK Lovosice LFP – FBC Vipers Most 2:5

Branky a nahrávky: 8. Jakub Vokál (Ultsch), 18. Hrdlička – 15. Braniš (Matura), 25. König (Volf), 27. Hanousek (König), 36. Matura (Volf), 37. Vorlíček (Hanousek). Rozhodčí: Kubát, Kamínek. Vyloučení: 2:6, navíc Jan Hrdlička (LOV) – OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 17:19. Diváků: 59. Hráči utkání: Adam Filip Hrdlička – Jaroslav König. Po třetinách: 1:1, 1:2, 0:2.

Sestava Mostu: Alfery – Križák, Čech, Volf, Babák, Horák, Pitek – Halaj, Vorlíček, Varšáni, König, Červenka, Braniš, Čekel, Hanousek, Matura.

Reportáž Honzy Dvořáka:

Hala Chemik viděla v neděli druhé domácí vystoupení našich juniorů, kteří se střetli s Roudnicí a poté si dali odvetu s Mostem.

Okresní derby bylo zpočátku vyrovnané a v první třetině se prosadil jen náš sourozenecký tandem Vokálových. To druhá třetina byla podstatně zajímavější, nejprve se v oslabení 3:5 prosadil mladší z Vokálů, Jakub a po chvíli přidal třetí zásah Ultsch. Za dvě minuty se ale poprvé prosadili Roudničtí, ale protože jsme zbytek třetiny vypustili, asi pod dojmem tříbrankového náskoku, který nám vrátil Hrdlička, podařilo se soupeři do přestávky snížit na rozdíl jediné branky. Na začátku poslední části tak nebylo nic rozhodnuto a čekal se lítý boj. Roudnice však tuto část hry nezvládla, její hráči se nechali 3x vyloučit, a i když přesilovky stále nehrajeme ideálně, podařilo se nám v nich přidat další 3 branky. Bohužel, nejspíš opět pod dojmem vyššího rozdílu ve skóre, jsme znovu polevili a Roudnice hned přispěchala s dvěma pozdravy do naší branky. Drama odmítl Adam Pfeifer, který v poslední pětiminutovce přidal dva zásahy a završil tím nejen desítku pro soupeře, ale i svůj hattrick v zápase. Výhra a tři body se počítají, ale dvojí zaváhání v době, kdy máme zápas pod kontrolou, by se nám jindy nemuselo vyplatit.

Mostecké Zmije nás v předchozím zápase rozebraly, a tak jsme se na domácí palubovce chtěli revanšovat. A zpočátku to vypadalo, že nám bude přáno. Přesilovku jsme sice ještě nevyužili, ale hned po jejím skončení poslal Ultsch přihrávku napříč celým hřištěm a volný Kuba Vokál zavěsil. Další šance jsme promrhali, a tak se mohl prosadit soupeř, který 2 sekundy před sirénou srovnal. I druhou třetinu jsme začali gólem, když Hrdlička zapresoval, vydoloval míček a blafákem zakončil. Bohužel to z naší strany byla poslední gólová radost v zápase. Od té doby jsme naráželi jen na perfektně zorganizovanou obranu mosteckých Zmijí a všechny naše střely končily buď na blocích nebo na gólmanovi. To Mostečtí se nijak nešetřili a 4 góly v řadě zápas otočili. Naše střelecké trápení neskončilo ani v poslední třetině, kdy jsme měli k dispozici dva nájezdy. Ani při jednom z nich jsme netrefili branku. To už nám chyběla rozvaha a klid v zakončení úplně a naše (skoro až bezhlavé) bušení do mostecké obrany zůstalo bez výsledku. 3 body si zaslouženě odvezl soupeř a my musíme zapracovat na naší produktivitě.

Děkujeme početné obci fanouškovské za podporu a věříme, že příště už to doma bude za 6 bodů.