Turnajově nabitý víkend 19. a 20.3, utkání mužů a juníků v jeden den, a k tomu jarní prázdniny, to zrovna nebyla nejvhodnější kombinace ke skládání týmů pro zápasy. A tak není divu, že juniorský tým tvořili na sobotním domácím turnaji v Chemiku hlavně dorostenci a vhodně je, do celkového počtu 10 hráčů, doplnili junioři 8o)

I přes značně provizorní sestavu ale kluci bojovali, a byť tomu výsledky, hlavně druhého zápasu, neodpovídají, nedali soupeřům nic zadarmo.

S Jazzmany ze Žatce jsme prvotní ostych odhodili bohužel až po druhé brance v naší síti, ale od té doby byl zápas vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti – jako třeba to, že v půlce zápasu si Michal vyvalil kotník a tak jsme zápas dohrávali v 7 lidech v poli… Kontaktní gól se nám povedl ještě do pauzy. To Michal vyslal po mantinelu Ondřyna, který trefil nádherně vingl. A po skvěle rozehrané akci, hned po úvodní buly druhé třetiny, jsme po 9 sekundách hry srovnali – krásná akce celé pětky, kdy po 4 nahrávkách na jeden dotek šel Adam P. sám na gólmana. Pak však přišlo výše zmíněné zranění a nám začaly síly ubývat o poznání rychleji. Soupeř toho využil a opět odskočil do vedení, které přes veškerou naši snahu udržel až do závěru zápasu. Náš time-out 3 minuty před koncem dovolil klukům trochu nabrat síly a naše power play vypadala nadějně, ale pak, místo zakončení ze středu prošel míček k soupeři, který do naší prázdné branky definitivně rozhodl.

Zápas s Mostem byl z naší strany spíše zkouškou morální odolnosti, protože fyzických sil už moc nezbývalo. Abychom nahradili zraněného Michala, přesunul se Adam z brány do útoku a do brankoviště zaklekl Radek. Jestliže nám však v předchozím zápase trvalo zapojení do zápasu asi 5 minut, tak nyní jsme na to potřebovali celou první třetinu a soupeř za tu dobu zápas rozhodl. Když se po 10 minutách prosadil po Adamově (Ž.) nahrávce prosadil Póša, snižoval na 1:5… Druhá třetina už herně lepší, přestože docházely síly, podařilo se Póšovi znova překonat gólmana, tentokrát po Ondřynově pasu. A přestože nás soupeř stále přehrával, dařilo se nám už lépe jeho útoky zastavovat. V poslední třetině kluci zmobilizovali zbytky sil, Póša završil hattrick a třetinu se nám povedlo zremizovat. Celkově sice vysoká porážka, ale za to co kluci předvedli v posledních dvou třetinách, kdy opravdu dohrávali na morál, si zaslouží pochvalu.

Kluci ukázali, že není ostudou prohrát s lepším soupeřem, když bojujeme do posledních chvíle a necháme na hřišti všechno. Bylo mi ctí koučovat takové bojovníky!

Díky všem pořadatelům, kteří nám pomohli s pořádáním turnaje, hlavně klukům ze stržů, kteří si dali brigádu navíc (a Honzovi Ronešovi, který je zorganizoval) a samozřejmě i fanouškům, kteří nás i přes nepříznivý průběh zápasů podporovali.

ASK Lovosice – LFP : FBC Jazzmani Žatec 2:4, FBC Vipers Most 3:10

Sestava: Žák, Špiřík – Ultsch, Kopp, Prchlík – Pizúr, Pfeiffer, Marvánek, Grmela, Pošík

Zapsal: spokojený trenér 8o)