Na lovosické juniory čekal domácí turnaj, v rámci něhož přivítali v Chemiku týmy z Děčína a Kadaně. Prvním zmiňovaným dlouho zatápěli, dokonce ještě po dvou třetinách vedli, nicméně závěr zápasu nevyšel dle představ a body udržel soupeř. O to aktivněji tak Lovosičtí nastoupili do zápasu s Kadaní, který už dotáhli do úspěšného konce.

Do prvního utkání vstoupil o něco lépe děčínský tým, který už v druhé minutě otevřel skóre zápasu zásluhou Daniela Pongrácze. Lovosičtí se ale nenechali zahanbit a ihned se začali tlačit na Drobného. Z toho vytěžili vyrovnávací gól, o který se postaral Tomáš Hladký. Do konce třetiny pak byla vidět vzájemná přetahovaná, oba gólmani byli celkem v permanenci, nicméně gólová trefa žádná k vidění nebyla.

Druhá třetina už ale vyšla lépe domácím Lovosicím. Ty sice musely čelit oslabení po vyloučení Čermáka, vzápětí ale udeřila přesná muška Marka Kadlece, díky které se Lovosičtí dostali do vedení a to udrželi po celý zbytek periody.

Závěrečná část zápasu už ale patřila víceméně hostujícímu týmu. V čase 32:40 poslal Děčín opět do vedení Marek Sochor. O necelé dvě minuty později pak využil přesilovku Matěj Macák. Lovosickým trochu optimismu vlilo do žil neproměněné trestné střílení v podání Marka Sochora proti gólmanu Špiříkovi, nicméně další naděje utnul Kryštof Loubek.

Hráči Lovosic si posléze vzali oddechový čas. Hned po něm ale museli čelit dalšímu oslabení, které opět vytrestal Kryštof Loubek. Šestý gól Děčína posléze vsítil Petr Slánský. V úplném závěru utkání ale i Lovosice ukázaly, že umí využívat přesilovku. O poslední trefu zápasu se postaral Lukáš Roneš, který tak dvě vteřiny před koncem definitivně určil skóre zápasu na 3:6 ve prospěch děčínského týmu.

Druhý zápas vyšel lovosickým florbalistům o poznání lépe. Po pozvolném vzájemném oťukávání přišel v desáté minutě úvodní gól zápasu, o který se postaral Ladislav Čermák. Ten samý hráč o minutu a půl později využil přesilovou hru a poslal Lovosické už do dvoubrankového vedení.

Do konce třetiny sice dokázal snížit kadaňský Jakub Pučelík, nicméně pouhých dvanáct vteřin před závěrečnou sirénou vrátil dvoubrankový náskok Lovosicím Jaromír Mareš.  Následující část utkání přinesla oboustranně bojovný výkon, nicméně bylo vidět jen po jednom gólu na každé straně. V čase 18:23 se prosadil kadaňský René Chodura. O deset minut později se opět prosadil Ladislav Čermák, čímž kompletoval hattrick.

V závěrečné periodě už to vypadalo, že Lovosičtí půjdou do trháku. Soupeřům odstoupili díky dvěma gólům Jaromíra Mareše, který tedy měl také na kontě tři přesné trefy. V úplném závěru zápasu ale Kadaň přeřadila na vyšší výkon a výrazně zdramatizovala vývoj zápasu. O to se postarali Kristián Hub, Samuel Synek a Jiří Němec. Hráčům Lovosic se ale povedlo přežít posledních čtrnáct vteřin po inkasování páté branky bez úhony a díky tomu si doma udrželi tři body.

Hodnocení trenéra Jiřího Holuba:

Dva zápasy s týmy ze špičky tabulky nám ukázaly, že se při dodržení taktiky dá hrát úplně s každým. Tým Děčína jsme vyzkoušeli podruhé, přičemž první zápas skončil 11:3 pro soupeře. V tomto utkání jsme po slušném výkonu prohráli 3:6, Děčínu jsme ale byli vyrovnaným týmem. Druhý zápas byl z naší strany aktivnější. Díky tomu se nám jako prvním podařilo porazit Kadaň. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za snahu a disciplínu. Ve vypjatých chvílích udrželi chladnou hlavu a makali jeden za druhého. Také bych chtěl poděkovat divákům a hlavně pořadatelské službě.