V současné době bojuje s Tatranem Střešovice v play-off ženské extraligy. Řeč je o Jessice Kabelkové, která si připsala v Lovosicích své florbalové začátky a v aktuální sezoně se naplno prosadila do kádru Tatranu i nasbírala pár startů v juniorské reprezentaci žen. Právě o působení ve střešovickém týmu se rozpovídala.

Momentálně nastupujete první sezonu v ženské extralize. Jak si to užíváte?

Hrát v extralize je pro mě neskutečná zkušenost a jsem strašně ráda, že jsem dostala příležitost.

Základní část jste s Tatranem zakončily na třetím místě. Berete to jako úspěch?

Nastavily jsme si do sezony cíl dostat se do prvních třech pozic a to se nám nakonec podařilo. I když těžší zápasy ke konci základní části se nám nepovedly tak, jak jsme chtěly. Ale cíl jsme splnily a teď už nás čeká jen play-off.

Bohemians jste ve čtvrtfinále vyřídily v nejkratším možném čase. Může vám přesně tohle pomoct i do dalších kol?

Myslím si, že zápasy s Bohemkou byly hodně kvalitní. Teď nás čeká série s Vítkovicemi, ta bude hodně náročná. Musíme se na ní opravdu připravit.

Co se dá z vašeho pohledu od semifinále očekávat? V základní části skončily Vítkovice neporaženy.

My proti nim prohrály dokonce třikrát. V play-off se samozřejmě budeme snažit o lepší výsledek. Jdeme ale proti nim jako proti každému jinému soupeři, a to s tím, že chceme vyhrát. Pak už to nějak dopadne, my se ale nevzdáme.

Kádr Tatranu v aktuální sezoně je poměrně mladý. Je to pro vás výhoda?

Říká to hodně lidí, že máme tým seskládaný z mladších hráček. Má to nějaké výhody, samozřejmě i nevýhody. Snažíme se z toho ovšem vytěžit co nejvíc.

Jak v české soutěži zúročujete loňské zkušenosti ze švédského Pixbo?

Popravdě, nyní hrajeme úplně jiný systém, než na jaký jsem byla zvyklá. Ale snažím se využívat věci, které jsem se ve Švédsku naučila.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Momentálně se potřebuju dostat na nějakou vysokou školu, zatím je to hodně široké. Chtěla bych se vrátit do Švédska, což nevím jestli vyjde. Jinak mám vyhlédnutých několik vysokých škol tady v Česku.