Po roce opět došlo ke změně u kormidla naší mužské kategorie. Role hrajícího trenéra se po Pavlu Vodenkovi tentokrát chopil Jan Kotán, který u ní působil předešlých pět let jako vedoucí týmu. „Ve výsledku se toho pro mě moc nemění,“ dodal ke své nové roli.

Jak se těšíš na novou pozici trenéra u mužského týmu?

Mám z toho smíšené pocity, stále jsem aktivním hráčem mužského týmu a nemyslím si, že hrající trenér je dlouhodobě správnou volbou pro lovosický florbal, zároveň se i přes své trenérské zkušenosti necítím na trénování této kategorie. Nicméně vzhledem k okolnostem v nižších kategoriích a určitému trenérskému složení u mladších na mě tato pozice tak trochu „zbyla“. Doteď jsem už cca 5 let dělal vedoucího, takže se toho pro mě ve výsledku vlastně ani moc nemění.

 

Jaké si s týmem kladete ambice pro nadcházející sezonu?

Nerad bych si stanovil cíle už takto dopředu, ze zkušeností z předchozích let, kdy panovalo velké nadšení z šířky kádru, kvality atd. vím, že realita může být jiná. Samozřejmě každý chce vyhrávat a my bychom se rádi pohybovali v horních patrech tabulky. Pokud ale zůstanu nohama na zemi, tak hlavním úkolem, který máme je udržet tuto soutěž a jak už jsem říkal, ideálně na vyšších pozicích tabulky, ať případně v dalších letech můžeme pomýšlet i na postup do divize. Na to si ale myslím, že je potřeba širší kádr (s tím spojená vyšší konkurence a snaha se zlepšovat) a trenér, který bude jen trenér a ne zároveň hráč.

 

Jak to vypadá s hráčským složením kádru? Dá se očekávat podobný nebo dojde k větším změnám?

Myslím, že jádro bude víceméně stejné, někteří hráči skončili, někteří se po roční pauze vrátí, přišli k nám dva hráči z kategorie juniorů, ale řekl bych, že cca 70-80% týmu bude stejných jako minulou sezonu.

 

Jak bude probíhat týmová letní příprava?

Do konce června budeme trénovat v hale dvakrát až třikrát týdně, dvqa tréninky týdně budou florbalové společně s juniory a jeden kondiční (který je společný pro více kategorií), přes prázdniny bude individuální příprava každého dle jeho možností vzhledem k dovoleným atd. Zhruba posledních 14 dní v srpnu se pak společně s juniory sejdeme a začneme opět 2-3 tréninky týdně, abychom se nastartovali před začátkem sezony.