V sobotu se odehrál historicky první turnaj mladších žákyň ASK Lovosice LFP. Proto jsme vůbec nevěděli do čeho vlastně jdeme. Kádr je však založen na čtyřech mazačkách, které jsou ostřílené z horních košů ligy mladších žáků, a proto bylo na čem stavět. Sestava byla doplněna o nadějné mladé pušky a šlo se na to.

První zápas s hráčkami Štětí jsme rozjeli výborně, z první střely jsme prohrávali 0:1. Pak se však naplno projevila naše kvalita a holky si otevřely gólovou střelnici. Štětí přehrávaly ve všech aspektech hry a konečné skóre 18:2 hovoří za vše. Těžší soupeřky nás ale teprve čekaly.

Před druhým zápasem jsme přišli o Barču H., které se udělalo špatně a šla svému žaludku ukázat místní flóru. Bez ní nás čekal velmi těžký duel s Českou Lípou.

Zápas s Českou Lípou jsme rozjeli výborně, z první střely jsme prohrávali 0:1. Hra byla poměrně vyrovnaná a naše zkušené hráčky hrály na hraně sebeobětování. Mladé pušky se ale nedaly zahanbit a makaly, jak jen to šlo, byť proti Lipským holkám i o 3 roky starším. Dokázali jsme zápas fyzicky ustát, a navíc skvěle zachytala gólmanka. Výsledek 5:3 byl vybojovaný.

Bojovala také Barča, která se dokázala oklepat a na poslední zápas proti Liberci nás nenechala ve štychu. Vrátila se do sestavy.

Zápas s Libercem jsme rozjeli výborně, z první střely jsme prohrávali 0:1. Nepsal jsem už toto dnes??? Holky z Liberce nás z počátku přehrávaly a dostaly nás do úzkých a pod tlak, když jsme prohrávali 1:4. Pak ale začaly předvádět svůj skvělý florbal zkušené holky a zápas chvílemi připomínal klučičí florbal. Drsnější souboje, hodně tvrdé střely a hezké akce. Mač jsme nakonec ovládli těsným výsledkem 7:6 a bez ztráty kytičky a holky vstoupily do své soutěže se ctí a bez bázně.

 

Sestava: Schillhabelová Nela – Hrdličková Ema, Šípová Ája, Köhlerová Anna, Hedánková Bára, Vernerová Bára, Schwammbergerová Nicol, Kocianová Ema

Foto: https://www.flickr.com/photos/asklovosicelfp/albums/72157711408634763

Autor: Jan Hrdlička
Fofo: Jan Köhler